MAMO – TATO, BYCIE Z TOBĄ DAJE MOC

Reklama

To tytuł konferencji promującej projekt socjalny realizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie prawidłowych postaw rodzicielskich i społecznych wśród rodzin borykających się z trudnościami w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych oraz zagrożonych umieszczeniem dzieci w pieczy zastępczej.

– Do tej pory prace z rodzinami dysfunkcyjnymi świadczyli pracownicy socjalni i asystenci rodzin zatrudnieni w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Tym projektem chcemy przybliżyć pokazać jakie działania podejmujemy na rzecz rodzin – zauważa dyrektor MOPS w Radomsku, Andrzej Barszcz.

W ramach projektu przewidziano szereg działań, w tym szkołę dla rodzin i wychowawców. – Celem tej szkoły jest podniesienie kompetencji opiekuńczo – wychowawczych rodzica poprzez systematyczny udział w zajęciach warsztatowych. Podczas prowadzonych zajęć rodzice będą mieli możliwość dowiedzenia się jak wyznaczać granice, jak kierować polecenia do dziecka, w jaki sposób okazywać miłość – wyjaśnia Karolina Kornacka, koordynator zespołów wspierania rodziny w MOPS w Radomsku.

Dysfunkcyjnych rodzin w naszym mieście, z którymi współpracują asystenci rodzin jest blisko 70. Jak zauważa Karolina Kornacka jednoznacznej odpowiedzi na pytanie: czy w skali Radomska jest to dużo czy mało nie można udzielić. – Problemy są w każdym mieście. Na uwadze trzeba mieć to, że zmienia się dziecko,  które ma coraz większy dostęp do używek.  Ważne jest to, aby zareagować porę – zauważa.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD