ZANIEDBANE MIEJSKIE SKWERY

Reklama

Miejskie skwery w Radomsku, zamiast cieszyć oczy przechodniów odstraszają. Porasta je trawa oraz inne chwasty, które tłamszą niedawno posadzone na nich niskie krzewy czy kwiaty. Wystarczy spojrzeć tylko na te znajdujące się przy ul. Leszka Czarnego. Jeszcze do niedawna podobnie wyglądały też skwery przy ul. Reymonta.

We wtorek 8 maja 2018 r. ogromna trawa, popularne dmuchawce i inne chwasty porastały skwery przy ulicy Reymonta. W związku z interwencjami naszych czytelników tego samego dnia wystosowaliśmy w przedmiotowej sprawie stosowne pytania do miejskich urzędników. Dołączyliśmy również zdjęcia obrazujące sytuację. Odpowiedź otrzymaliśmy dziś… – W odpowiedzi na pytanie zawarte w mailu z dnia 8 maja 2018 r. w sprawie stanu miejskiej zieleni, m. in przy ul. Reymonta informuję, że: zlecenie na wykoszenie 50 tys. m kw. w tym pasów zieleni przy ul. Reymonta zostało wystosowane 18 kwietnia br. Zlecenie to zostało już zrealizowane. Ostatnie prace wykonywane były w dniu 9 maja br. Firmą wykonującą usługi z zakresu wykaszania terenów zielonych na części pasów drogowych (objętych umową) jest: ZIGGER Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie – wyjaśnia Jacek Paul, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku.

Patrząc dziś (piątek 11 maja) na skwery przy ulicy Leszka Czarnego, na których niedawno posadzone zostały ozdobne niskie krzewy na usta ciśnie się stwierdzenie, że miasto nie dba o miejską zieleń, a jej pielęgnacją zajmuje się dopiero po interwencji.  Dlatego też mamy nadzieję, że wkrótce ze skwerów przy ulicy Leszka Czarnego znikną chwasty, a oczy przechodniów czy osób odpoczywających na pobliskich ławkach cieszyć będą ozdobne krzewy.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD