Select

Maszt telefonii komórkowej w dzielnicy Bartodzieje. Czas na odwołanie się od decyzji mija 1 sierpnia

Jubiler Ako

W poniedziałek, 1 sierpnia mija termin na odwołanie się od decyzji prezydenta Jarosława Ferenca na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej na ulicy Narutowicza w Radomsku.


Radny miejski Rafał Dębski na swoim profilu w mediach społecznościowych napisał o tym fakcie, a tym samym informując mieszkańców dzielnicy Bartodzieje. Radny zarzuca prezydentowi, że o tak ważnej sprawie mieszkańcy mogli się dowiedzieć tylko z ogłoszenia wydanego na stronie miasta.

W poniedziałek, 18 lipca, Prezydent Jarosław Ferenc podał na stronie internetowej Urzędu Miasta Radomska: rpl w zakładce ogłoszenia oraz na tablicy ogłoszeń do publicznej wiadomości informację, że wydał decyzję na budowę stacji bazowej Telefonii Komórkowej Orange Polska S.A. na terenie działki nr ewid. 134 obręb 47 przy ul. Narutowicza w Radomsku – pisze Rafał Dębski.

Od tej decyzji można się odwołać w terminie 14 dni od skutecznego doręczenia, czyli licząc od poniedziałku (18 lipca) 14 dni – do 1 sierpnia (poniedziałek).

Radny zwrócił również uwagę na to, że mieszkańcy dzielnicy Bartodzieje od 4 lat wnoszą do prezydenta o wydanie odmownej decyzji dla budowy takiej stacji.

Stało się jednak inaczej. Dzielnica Bartodzieje to gęsta zabudowa jednorodzinna a wieża antenowa ma powstać pomiędzy Publiczną Szkołą Podstawową Nr.5 a Kościołem NMP. Czy w tak ważnej sprawie prezydent powinien ograniczać się do publikacji tak istotnych decyzji jedynie na stronie miasta. Skąd mieszkańcy mieli dowiedzieć się o Pana decyzji i możliwości odwołania. To celowe działanie czy może strach przed reakcją opinii publicznej? – pyta radny.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD