Luxbud

Skrzyżowanie ulic Sucharskiego i Poprzecznej w Radomsku przebudowane

Jubiler Ako

Zakończyły się prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Sucharskiego i Poprzecznej w Radomsku. Celem inwestycji, której koszt wyniósł 223 676 złotych była poprawa bezpieczeństwa ruchu. Skrzyżowanie to bowiem od lat figurowało w policyjnych statystykach, jako jedno z najbardziej kolizyjnych nie tylko w Radomsku, ale także w całym powiecie.


Wcześniej wielu kierowców jadących szeroką i prostą ulicą Sucharskiego (droga z pierwszeństwem przejazdu) lekceważyło znaki nakazujące ograniczenie prędkości, a ci jadący ul. Poprzeczną nie stosowali się do nakazu ,,Stop”. Nie pomogły także pulsujące światła ostrzegawcze, dlatego sięgnąć należało po mocniejsze ,,argumenty”.

Obecnie cała tarcza skrzyżowania wyniesiona została 9 centymetrów ponad poziom jezdni, co wymusi ograniczenie prędkości. Wymalowano także wyraźne oznakowanie poziome. Ustawiono nowe znaki ostrzegawcze oraz szeregi biało – czerwonych słupków, które w razie kolizji mają chronić pieszych i okoliczne posesje przed rozpędzonymi autami.

Mam nadzieję, że wykonane prace spowodują, że kierowcy zaczną jeździć wolniej i ostrożniej, co z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w rejonie tego skrzyżowania – mówi Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.

W ramach inwestycji sfinansowanej w całości z budżetu powiatu w rejonie skrzyżowania przebudowano także ciągi piesze.

Prace wykonywała firma Rafalin z Blachowni.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD