MASZTEM ZAJMIE SIĘ BIEGŁY

Reklama

Zgodnie z decyzją Samorządowego Kolegium Odwoławczego  w sprawie lokalizacji masztu telekomunikacyjnego przy ul. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku, władze muszą raz jeszcze zając się sprawą. Jak mówi naczelnik wydziału rozwoju Marek Załóg „zachodzi konieczność powołania biegłego”.  Taki obrót sprawy powoduje, że postępowanie na jakiś czas zostaje zawieszone.

Przypomnijmy. 28 lutego 2017 roku Samorządowe Kolegium Odwoławcze uchyliło decyzję prezydenta Radomska z 16 stycznia 2017 roku, w sprawie lokalizacji inwestycji celu publicznego, polegającej na budowie wieży telekomunikacyjnej wraz ze stacją bazową telefonii komórkowej w rejonie ul. św. Jadwigi Królowej w Radomsku. Tym samym SKO przekazało ją do ponownego rozpatrzenia organowi pierwszej instancji. – Obecnie czekamy na dostarczenie nam decyzji. Wówczas będziemy wiedzieć, jakie argumenty zostały wzięte pod uwagę przez SKO – mówiła wówczas Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji UM w Radomsku.

Wczoraj decyzja dotarła do magistratu. Miejscy urzędnicy przeanalizowali ją i… –  Po analizie treści decyzji SKO widzimy konieczność rozszerzenia kręgu stron postępowania. Jest to uwaga Kolegium, więc my ją akceptujemy. Następną kwestią, do której musimy się przymierzyć jest również to, co wynika z decyzji, czyli powołanie biegłego, który będzie musiał się wypowiedzieć w sprawie złożonych dokumentów. Ponieważ są one bardzo specjalistyczne, dlatego potrzebna będzie opinia eksperta – zauważa Marek Załóg, naczelnik wydziału rozwoju w UM Radomska.

Taki stan rzeczy powoduje, iż postępowanie na jakiś czas zostanie zawieszone. Tym samym nie wiadomo ani kiedy, ani jaką decyzję podejmą urzędnicy. – Podejmiemy stosowną decyzję. Jak będzie? Zobaczymy. Będzie ona wynikała z dokumentów – mówi naczelnik Załóg. Po wyjaśnieniu wszystkich kwestii wskazanych przez SKO, podejmiemy decyzję – mówi Marek Załóg, naczelnik wydziału rozwoju w UM Radomska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD