RADOMSZCZANKI TEŻ STRAJKOWAŁY [FOTO, WIDEO]

Reklama

Wolność, równość, bezpieczeństwo, tolerancja – między innymi takie hasła towarzyszyły radomszczankom, które przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji ph. „Strajk Kobiet”. Kobiety w walce o ich prawa wspierali mężczyźni.

„Strajk” w asyście policji odbył się na placu 3 Maja. Jego uczestnicy protestowali przeciwko łamaniu i ograniczaniu praw kobiet.

– Jestem dzisiaj w tym miejscu, ponieważ nie zgadzam się z tym co robi polski rząd. Nie zgadzam się na to, by zaglądano mi pod kołdrę i decydowano jak mam żyć. Nie zgadzam się na to, by zabraniano mi kupna „dzień po”, która jest dosyć drogą tabletką… Nie zgadzam się z tym, aby wypowiedziana została konwencja antyprzemocowa – usłyszeliśmy od Justyny Tarnackiej – Makowskiej, która zapytana o to, czy wierzy w pozytywny oddźwięk akcji kobiet wśród przedstawicieli polskiego rządu odpowiada. – Nie wiem, ponieważ obecny rząd robi to, co chce i tak naprawdę ma nas gdzieś…  Pomimo tego nie powinnyśmy się poddawać, zastraszać. Wręcz przeciwnie, powinnyśmy głośno mówić „nie” – podkreśla.

Jak zauważyliśmy, w „strajku” o prawa kobiet zabiegali też mężczyźni. –  Jest to naturalne prawo każdego mężczyzny, aby wesprzeć kobiety w walce o ich prawa. Poza tym, na przykładzie Radomska chciałbym też, aby moje miasto było dumne i słynne np. z rozwoju gospodarczego, a nie z tego, że jesteśmy miastem zboczeńców w sutannach – stwierdził Arkadiusz Ciach.

W dzisiejszym „strajku” uczestniczyło ponad 100 osób.  Warte podkreślenia jest to, iż ogólnopolskie akcje organizowane przez kobiety za każdym razem mają też swój wydźwięk w Radomsku. Ulicami naszego miasta przeszedł Czarny Marsz i marsz ph. „Nie składamy parasolek”. Dzisiejszy „strajk” był jednak najbardziej obserwowany przez policję…

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD