MIĘDZYNARODOWA MATURA W RADOMSKU?

Reklama

Kto wie? Może będzie to możliwe. Radny powiatowy Arkadiusz Ciach zawnioskował do Zarządu Powiatu Radomszczańskiego o podjęcie niezbędnych działań w celu umożliwienia uczniom jednej ze szkół ponadgimnazjalnych na terenie powiatu radomszczańskiego nauczania w systemie umożliwiającym zdawanie tzw. „matury międzynarodowej”.

Radny Ciach ma na uwadze II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku. – Szkoła ta ma podpisane bardzo korzystne umowy z Uniwersytetem Łódzkim i Politechniką Łódzką. Dzięki temu można sprowadzić odpowiednią kadrę, która sprosta bardzo wysokim wymaganiom nauczania, jeżeli chodzi o przygotowanie do tzw. „matury międzynarodowej” – wyjaśnia A. Ciach.

Zdaniem radnego, gdyby jego wniosek zyskał akceptację Powiat Radomszczański, nie wspominając już o II LO, znalazłby się w bardzo elitarnym gronie podmiotów, prowadzących szkoły umożliwiające zdawanie tzw. „matury międzynarodowej”. –  W takiej szkole jest bardzo wysoki poziom kształcenia, chociażby ze względu na to, iż bodajże sześć przedmiotów nauczanych jest w języku angielskim. Moim zdaniem korzyści są wymierne i myślę, że nie wymagają większego uzasadnienia. Po prostu warto to zrobić, aby nasza młodzież miała zapewniony odpowiedni poziom kształcenia – podnosi Arkadiusz Ciach.

Obecnie najbliższym miastem, w którym chętni uczniowie z Radomska lub powiatu radomszczańskiego mogą zdawać tzw. „maturę międzynarodową” jest Częstochowa.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD