ŻÓŁTE PULSUJĄCE NA SKRZYŻOWANIU WYSZYŃSKIEGO/TYSIĄCLECIA?

Reklama

Powrócił temat usprawnienia ruchu na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Tysiąclecia w Radomsku. Radny powiatowy Arkadiusz Ciach zawnioskował do Zarządu Powiatu Radomszczańskiego o instalację sygnalizacji świetnej w postaci światła żółtego pulsującego oraz oznakowania aktywnego.

O tym, że skrzyżowanie ulic Wyszyńskiego i Tysiąclecia do bezpiecznych nie należy wiedzą jego użytkownicy i nie tylko. O tym, że podejmowane były próby jego przebudowy w celu zminimalizowania zagrożeń i usprawnienia ruchu w tej części miasta informowaliśmy wielokrotnie. Mówiono o zainstalowaniu sygnalizacji świetlnej, mówiono też o budowie ronda. Póki co tylko mówiono…  – Od dłuższego czasu debatujemy nad tym, jak rozwiązać problem bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Tysiąclecia. Wszyscy mamy inne spojrzenie na tę sprawę, nie możemy dojść do żadnego porozumienia. Dlatego też zaproponowałem, aby usytuować tam prowizoryczną sygnalizację świetlną w postaci światła żółtego pulsującego, jak również aktywnych znaków drogowych, widocznych dla kierowców – uzasadnia swój wniosek radny Ciach.

Jak będzie z wnioskiem złożonym podczas dzisiejszej sesji przez radnego Ciacha?

 – Z wnioskiem musi zapoznać się Zarząd. Nie wiemy, o jakim konkretnie znaku pan radny mówi, jakiej ma być on treści. Nie jest to tanie rozwiązanie. Jeden taki znak to koszt rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Taki znak jest budowlą, dlatego być może potrzebne będzie przyłącze energetyczne, być może w grę wchodzi zasilanie solarne.  W związku z tym wszystko należy przeanalizować – zauważa Aleksander Broszkowski, naczelnik wydziału zarządzania drogami Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Radny Arkadiusz Ciach wnioskuje nie tylko o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Wyszyńskiego. Jego zdaniem sygnalizacja świetna w postaci światła żółtego pulsującego oraz oznakowania aktywnego powinna pojawić się również na skrzyżowaniu ulic: Sucharskiego i Poprzecznej w Radomsku oraz skrzyżowaniu dróg powiatowych w miejscowości Okrajszów.

Wniosek radnego Ciacha będzie przedmiotem obrad najbliższej komisji bezpieczeństwa.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD