SPORT

MEMORIAŁEM UCZCZĄ PAMIĘĆ G. POKORY

8 lutego 2017 r. w Dobryszycach rozpocznie się VII Memoriał im. Grzegorza Pokory w tenisie stołowym. Zawodnicy, którzy zdecydują się na start w zawodach, uczczą w ten sposób pamięć nauczyciela, wychowawcy, trenera oraz założyciela sekcji tenisa stołowego w podradomszczańskiej miejscowości.

Turniej odbędzie się w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Dobryszycach i zostanie rozegrany w kategoriach dziewcząt i chłopców.  Zagrać w nim mogą zawodnicy urodzeni w latach 2003-2005 oraz 2006 i młodsi. To jednak nie wszystko. Tego samego dnia rywalizować będą zawodnicy w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn.

Cel Memoriału im Grzegorza Pokory od lat pozostaje niezmienny. – Po pierwsze, wydarzeniu przyświeca uczczenie pamięci Grzegorza Pokory, który był założycielem sekcji tenisa stołowego w Dobryszycach. Po drugie, popularyzacja gry w tenisa stołowego i po trzecie integracja społeczności lokalnej – zauważa Jacek Kawka.    

Organizatorami turnieju są: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobryszycach, Urząd Gminy w Dobryszycach. Współorganizatorem jest UMLKS Radomsko i reprezentujący go Jacek Kawka.

System rozgrywek uzależniony będzie od ilości zgłoszonych zawodników w poszczególnych kategoriach, zgodnie z przepisami PZTS – czytamy w komunikacie organizatora.

 

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW