SPORTZ ŻYCIA POWIATU

PATROLE POLICYJNE NA „GÓRZE KAMIEŃSK”

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku rozpoczęli dziewiąty sezon policyjnych patroli narciarskich na Górze Kamieńsk. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających narciarzy i snowboardzistów czuwają odpowiednio przeszkoleni policjanci. Mundurowi dbają o przestrzeganie prawa, edukują i przypominają zasady bezpiecznego zachowania na stoku a kiedy trzeba udzielają pomocy.

26 stycznia 2019 roku policjanci rozpoczęli służby na Górze Kamieńsk. Policyjne patrole narciarskie służby na stoku będą pełniły głównie w weekendy oraz w czasie zwiększonego ruchu turystycznego.

– W trakcie tych służb patrole narciarskie skupiają się głównie na ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez narciarzy i snowboardzistów wynikających przede wszystkim z nieprzestrzegania zasad dekalogu narciarskiego FIS oraz Ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 roku o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich, w tym niedostosowania jazdy do swoich umiejętności i warunków panujących na stoku jak również eliminowanie osób korzystających ze stoku, będących pod wpływem alkoholu – mówi rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Policjanci zwracają uwagę osobom stwarzającym zagrożenie dla innych użytkowników stoku m.in. poprzez nieostrożną jazdę (np. zajeżdżanie lub zatrzymywanie się w miejscach do tego niedozwolonych). Rodzicom i opiekunom mundurowi przypominają o konieczności używania kasków ochronnych przez osoby, które nie ukończyły 16 roku życia. Ponadto, policjanci realizując swoje zadania ściśle współpracują z ratownikami Beskidzkiej Grupy GOPR oraz pracownikami ochrony obiektu.

Pokaż więcej
Carisma 2

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW