MEBIN

Mężczyzna położył się na torach kolejowych. Uratowali go policjanci

Jubiler Ako

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzając torowisko dostrzegli leżącego przy torach człowieka. Używając siły fizycznej przenieśli go w bezpieczne miejsce. Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. 38 – latek został zabrany do szpitala.


Ratowanie życia ludzkiego to dla policjantów najwyższa wartość. Radomszczańscy mundurowi w nocy z 16 na 17 maja 2021 roku zostali poinformowani, że 38 – letni mieszkaniec miasta chce odebrać sobie życie. Zgłaszający dodał, że desperat zostawił wiadomość z której wynika, że nie radzi sobie z pojawiającymi się problemami i dlatego chce popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast przystąpili do działania. W poszukiwania angażowano kolejne patrole. O zdarzeniu został powiadomiony również dyżurny kolei. Akcja była prowadzona równolegle w różnych częściach miasta. Jeden z patroli podczas przejeżdżania przez torowisko zauważył coś niepokojącego, „dziwną” wypukłość przy torach. Policjanci po przejściu blisko stu metrów dostrzegli leżącego człowieka. Szybko okazało się, że jest to poszukiwany 38 – latek. Mężczyzna nie chciał dobrowolnie zejść z torowiska. Mundurowi przenieśli desperata w bezpieczne miejsce. Wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, która przetransportowała go do szpitala – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Pamiętajmy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i nie bójmy się prosić o pomoc. Zgłoszenie się do instytucji pomocowych bez wątpienia pomoże w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji.


Czytaj też: Kolizja samochodu osobowego z motocyklem

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW