MIASTO WSPIERA ROZWÓJ ŚWIATŁOWODU

Reklama

Władze Radomska podpisały porozumienie z firmą Orange, dotyczące budowy sieci światłowodowej. Dla mieszkańców ma to oznaczać dostęp do internetu o prędkości ok. 300-600 Mb/s.

Porozumienie między Orange Polska a władzami Radomska ma na celu stworzenie przyjaznych warunków dla sprawnego zakończenia rozpoczętej w grudniu ubiegłego roku budowy sieci światłowodowej i jak najlepszego wykorzystania możliwości, jakie stwarza ona dla miasta, jego mieszkańców oraz działających na jego terenie przedsiębiorstw.

– Dzięki niej na terenie miasta dostępne będą usługi bardzo szybkiego dostępu do internetu, realizowane w technologii, której możliwości znacznie wykraczają poza obecne potrzeby użytkowników. Daje to gwarancję, że zbudowana obecnie sieć będzie z powodzeniem służyć oraz zapewniać wydajny i nowoczesny dostęp do cyfrowego świata przez wiele kolejnych lat – mówi przedstawiciel firmy Dariusz Kowalczyk-Tomerski.

W ramach podpisanego porozumienia, radomszczański magistrat ma wskazywać firmie Orange miejsca, w których warto zamontować światłowód. Chodzi m.in. o tereny, na których planują inwestować przedsiębiorcy. Będzie też wspólna koordynacja działań.

– Urząd miasta będzie nas informował, gdzie będzie przebudowywana infrastruktura drogowa. Równolegle z tą inwestycją, my będziemy realizować swoją inwestycję, czyli montaż światłowodu – wyjaśnia Dariusz Kowalczyk-Tomerski.

W Radomsku z sieci szybkiego światłowodowego internetu już teraz może korzystać ok. 2,7 tys. gospodarstw domowych. Jeszcze w tym roku ich liczba wzrośnie o kolejne 5 tysięcy. Finalnie, w 2018 roku, w zasięgu szybkiego światłowodowego internetu będzie około 8,6 tys., czyli ponad 45 proc. radomszczańskich gospodarstw domowych. Operator planuje przeznaczyć na inwestycję w mieście blisko 8 mln złotych.

Podobne porozumienia z operatorem zawarły władze 20 miast i gmin w Polsce.

Prezydent Radomska Jarosław Ferenc podkreśla, że miasto nie ogranicza współpracy tylko do firmy Orange. – Jeśli zgłoszą się do nas inni operatorzy, również bardzo chętnie nawiążemy z nimi współpracę – zapewnia.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD