Miejskie kosze nie na domowe odpady!

Reklama

Odpadów komunalnych z gospodarstw domowych lub firm (np. sklepów, barów, punktów usługowych) nie wolno podrzucać do koszy. Powinny one trafiać do prywatnych pojemników  czy kontenerów ustawionych przez zarządców nieruchomości. Niestety za usuwanie śmieci z zapchanych ulicznych koszy wszyscy dodatkowo płacimy – ulicznych – przypomina Urząd Miasta.

Do czego służą miejskie  kosze? Wydaje się, że każdy wie. Obserwując niektóre miejsca w Radomsku nie jest to już tak oczywiste. Problem zgłaszają służby zajmujące się wybieraniem odpadów z koszy i sami mieszkańcy miasta – do koszy nawet w samym centrum są wkładane worki pełne śmieci, a jak się nie mieszczą – są składowane wokół.   Za odbiór tych „ponadnormatywnych” odpadów dodatkowo płacą wszyscy radomszczanie regulując lokalne podatki.

slajd 2

A nie powinno tak być. Zgodnie z deklaracjami śmieciowymi, sprzed posesji mieszkańców Radomska  co dwa tygodnie odbierane są odpady zmieszane, co miesiąc – posegregowane i  biodegradalne, co 2-3 miesiące w wyznaczonych terminach – wielkogabarytowe. Częstotliwość ta dotyczy zabudowy jednorodzinnej. Na osiedlach pojemniki są opróżniane jeszcze częściej. Dlatego, gdy czasami zabraknie miejsca w pojemniku, trzeba wystawić worki przy pojemniku, a w żadnym wypadku nie wolno ich wywozić i podrzucać do miejskich koszy.

Z kolei właściciele firm powinni mieć podpisane umowy  na odbiór takiej ilości odpadów,  jaką wytwarzają.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD