Mieszkańcy domu w Krzywanicach stracili dach nad głową. Pożar poddasza [FOTO] i [VIDEO]

Reklama

W Krzywanicach (gmina Lgota Wielka) w jednym z domów jednorodzinnych wybuchł pożar poddasza. Mieszkańcy stracili dach nad głową.


Jak poinformował nas kapitan Marek Jeziorski, rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku pożar w budynku rozprzestrzenił się na całym poddaszu. Na szczęście nikt nie został ranny. Kobieta z trojgiem dzieci w wieku 11, 21 i 26 lat, opuścili dom przed przybyciem jednostek straży.

Straty na pewno będą duże, ponieważ dom w tej chwili nadaje się do generalnego remontu. Akcja strażaków jeszcze trwa. Między innymi trwa ewakuacja mienia tego co udało się uratować. Będziemy jeszcze dogaszać pogorzelisko, dach oraz jego konstrukcję. I najprawdopodobniej będziemy zabezpieczać budynek przed opadami atmosferycznymi – relacjonuje kpt. Marek Jeziorski.

Na miejsce przybyli wójt gminy oraz pracownicy socjalni urzędu gminy w Lgocie Wielkiej, którzy będą dla rodziny organizować mieszkanie zastępcze.

AKTUALIZACJA:

Ostatecznie na miejscu zdarzenia strażacy pozostawili plandekę do zabezpieczenia budynku, który właściciel we własnym zakresie będzie zabezpieczał po dokonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych.

Ustalenia dotyczące przypuszczalnej przyczyny wybuchu pożaru jeszcze trwają. Ustalono starty, które wynoszą 200 tys. zł (wartość budynku 300 tys. zł).

Osoby zauważyły, że doszło do pożaru, gdy pokrycie dachu (eternit) zaczęło pękać, a pożar na poddaszu był już mocno rozwinięty. Jako PSP apelujemy o montaż detektorów pożarowych – mówi kpt. Marek Jeziorski.

Na miejscu działało 7 zastępów straży pożarnej: 3 z PSP Radomsko, 4 z OSP z terenu gminy Lgota Wielka. Straż zgłoszenie otrzymała o godz. 8:44, a pierwszy zastęp (OSP Krzywanice) na miejscu pojawił się o godz. 8:58. Akcja straży zakończyła się o godz. 11:30.

 

 


Czytaj też: Uważaj w sieci! Cyberprzestępcy podszywają sie pod CBZC

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD