Przebudowa ulicy Krasickiego w Radomsku – posypały się mandaty za łamanie zakazu wjazdu

Reklama

Na ulicy Krasickiego w Radomsku od 23 stycznia trwa przebudowa drogi. Wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Jednak nie wszyscy kierowcy zwracają na to uwagę i łamią przepisy. Mundurowi wypisali już kilkadziesiąt mandatów karnych.


Trwająca od kilku dni przebudowa ul. Krasickiego w Radomsku wymusiła wprowadzenie zmiany organizacji ruchu. Droga ta przez kilka miesięcy będzie jednokierunkową. Wynika to z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom budowy.

Kierowcy niestety muszą uzbroić się w cierpliwość i wybrać drogę objazdową. W przeciwnym razie spotkają się z policjantami w białych czapkach.

Od czasu wprowadzonych zmian mundurowi ujawnili 62 przypadki naruszenia przepisów ruchu drogowego w tym rejonie, które finalnie zakończyły się mandatem lub sporządzeniem dokumentacji do sądu – mówi asp. Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Nie tylko konsekwencje karne powinny upominać kierowców, ale też wspólna troska o bezpieczeństwo własne i innych uczestników. Policjanci apelują również do kierowców, którzy jeżdżą metodą “na pamięć” i z przyzwyczajenia nie zwracają uwagi na znaki drogowe.

Każdy uczestnik na drodze musi wykazać się czujnością szczególnie tam, gdzie wymuszają to warunki ruchu lub przepisy. Na ul. Krasickiego jest to przebudowa drogi i znak B-2, który oznacza zakaz wjazdu pojazdów na drogę lub jezdnię od strony jego umieszczenia. Świadome ignorowanie lub nieuwaga może skutkować mandatem nawet do 5000 złotych i przypisaniem kierowcy 8 punktów karnych – dodaje Kropisz.


Czytaj więcej: Zmiana organizacji ruchu na ul. Krasickiego w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD