Miłe słowa i odblaski dla Babci i Dziadka od policjantów

Policjanci z radomszczańskiej komendy w Dniu Babci udzielali praktycznych porad oraz wręczali seniorom kamizelki odblaskowe i jednocześnie uświadamiali ich jak istotne jest prawidłowe używanie elementów odblaskowych. Korzystając z okazji, mundurowi wszystkim babciom i dziadkom życzyli dużo zdrowia i uśmiechu każdego dnia.


Seniorzy to wyjątkowa grupa, której policjanci dedykują wiele działań profilaktycznych. 21 stycznia 2022 roku policjanci z ruchu drogowego wręczali seniorom kamizelki odblaskowe przekazane komendzie przez radomszczańskie Stowarzyszenie Pokrzywdzonych w Wypadkach Drogowych Bezpieczna Droga i Miasto oraz przez Urząd Gminy w Radomsku.

Ponadto, policyjny profilaktyk społeczny odwiedził seniorów spotykających się w Dziennym Domu  Pomocy Społecznej w Radomsku i przypomniał im kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa. W czasie działań policjanci udzielali porad, zarówno z zakresu ruchu drogowego jaki i tych związanych z bezpieczeństwem dnia codziennego. Poruszona została między innymi tematyka oszustw na tzw. „wnuczka”, zakupów internetowych, bankowości internetowej, pożyczek tzw. „ chwilówek” i odwróconej hipoteki. Mundurowi podkreślali, że oszuści wykorzystują każdą okazję i próbują wyłudzić od seniorów pieniądze. Przestępcy dostosowują swoje metody i sposoby działania do aktualnie panujących wydarzeń. Każdą podejrzaną sytuację należy od razu zgłosić na Policję, wybierając numer alarmowy 112 – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Uczestnicy spotkania otrzymali ulotki z praktycznymi radami. Policjanci przypominali również, że w okresie zimowym piesi i rowerzyści (szczególnie starsi) powinni zwiększyć swoją czujność jako użytkownicy dróg. Wcześniej zapadający zmrok, opady śniegu czy deszczu połączone ze słabym oświetleniem powodują, że człowiek staje się mało widoczny. Ponadto, osoby mające problem ze wzrokiem lub słuchem często mają problem z realnym oszacowaniem odległości zbliżającego się samochodu. Dlatego zawsze warto uświadamiać tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego, że prawidłowe używanie odblasków powoduje, iż szybciej zostaniemy zauważeni przez kierowców.Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD