MINIONY ROK W POLICYJNYCH STATYSTYKACH

Reklama

Radomszczańscy policjanci podsumowali 2016 rok. Uczynili to podczas narady służbowej mającej miejsce w KPP Radomsko.

W ubiegłym roku na terenie powiatu zostało stwierdzonych 2175 przestępstw, z czego 1780 zostało wykrytych. Policjanci uczestniczyli w 16292 interwencjach. Na terenie powiatu doszło do 1208 kolizji drogowych oraz 272 wypadków. W wyniku tych zdarzeń 18 osób zginęło a 355 zostało rannych.
Narada służbowa to nie tylko statystyki. Komendant Powiatowy Policji w Radomsku określił też  priorytety działań, jakie stawia przed sobą policja na najbliższe lata. A te, jak zauważył komendant Piotr Nowicki wynikają m.in. z oczekiwań społecznych. – Będziemy stawiać na doskonalenie obsługi obywatela poprzez szybką i skuteczną reakcję na zdarzenie, działania skierowane na wzrost poziomu bezpieczeństwa na drogach, a także działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa imprez masowych – zauważył szef radomszczańskich policjantów.

Oprócz kierownictwa komendy w naradzie udział wzięli: zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi do spraw logistyki – Włodzimierz Kalinowski, sekretarz Urzędu Miasta w Radomsku – Jan Suwart, prokurator rejonowy w Radomsku – Cezary Zawadzki oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku – st. bryg. Marek Jankowski.

(fot. KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD