Select

PGK SPRZEDAJE SZKODLIWE DREWNIANE ODPADY?

Jubiler Ako

Czy Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku prowadzi sprzedaż zawierających szkodliwe substancje drewnianych odpadów? Zastanawia się część radomszczan, która poinformowała o swoich obawach radnego rady miejskiej Andrzeja Kucharskiego. Jak sprawę komentuje PGK?

Z informacji, które dotarły do radnego Andrzeja Kucharskiego wynika, że Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sprzedaje indywidualnym odbiorcom drewniane odpady, które trafiają na wysypisko.

– Z informacji, które otrzymałem wynika, iż Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej prowadzi sprzedaż drewnianych odpadów. Kupują je radomszczanie, a następnie palą nimi w piecach. Są to odpady, które wielokrotnie zawierają szkodliwe substancje. Wszyscy wiemy, jak mocno zanieczyszczone jest powietrze w Radomsku. Stąd moje i mieszkańców zaniepokojenie – mówi radny Andrzej Kucharski, który podczas ostatniej sesji złożył w tej sprawie oficjalne zapytanie do władz miasta.

Przedstawiciele miejskiej spółki komunalnej zapewniają, że zgłaszana radnemu przez mieszkańców sytuacja nie ma miejsca.

– Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Radomsku informuje, iż nie prowadzi sprzedaży dla osób indywidualnych odpadów drewnianych, odpadów meblowych oraz jakichkolwiek odpadów zanieczyszczonych substancjami niebezpiecznymi. Spółka przekazuje tego typu odpady do specjalistycznych firm zajmujących się recyklingiem takich odpadów – wyjaśnia Katarzyna Machura z PGK w Radomsku.

Przypomnijmy. Od wczoraj na terenie Radomska prowadzona jest kampania informacyjna dotycząca ograniczania niskiej emisji. Dzielnicowi oraz pracownicy Wydziału Bezpieczeństwa i Porządku informują mieszkańców o szkodliwości palenia w piecach paliwem niskiej jakości lub odpadami oraz o Programie Ograniczania Niskiej Emisji, realizowanym przez WFOŚiGW w Łodzi. Mieszkańcy otrzymują ulotki informacyjne i wizytówki z numerem miejskiego telefonu alarmowego. Oprócz uświadamiania mieszkańców, funkcjonariusze wraz z pracownikami wydziału dokonują także wyrywkowych kontroli palenisk.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD