MŁODZI RADOMSZCZANIE CHCĄ GRAĆ W TENISA, ALE NIE MAJĄ GDZIE

Reklama

Coraz więcej młodych radomszczan gra w tenisa ziemnego. Młodzi ludzi szkolą się pod okiem profesjonalistów, takich jak chociażby Bogdan Wasiak, którego wychowankiem jest Jerzy Janowicz. Na drodze rozwijania pasji i umiejętności stoją jednak warunki szkoleniowe. – Zachęciliśmy dużą grupę dzieci do trenowania tenisa. Sporo już potrafią. Jednak, jeżeli w okresie zimowym nie zapewnimy im treningów, to ich stracimy. Zimowa przerwa sprawi, że te dzieci do tenisa już nie wrócą, a proszę mi wierzyć, byłaby to wielka szkoda, ponieważ u tych dzieciaków widać ogromne zaangażowanie i zapał – zauważa trener Bogusław Wasiak.

dscn6063

Dlatego też miłośnicy i propagatorzy tej dyscypliny sportu myślą o młodych radomszczanach, którzy połknęli bakcyla gry w tenisa podjęli starania o wybudowanie w naszym mieście hali do trenowania tenisa ziemnego. Inicjatorami powstania obiektu do gry w tenisa z prawdziwego zdarzenia jest Fundacja Aktywności Fizycznej i Radomszczański Klub Tenisowy. – Szczerze powiedziawszy do podjęcia działań zmotywowały nas dzieciaki. Takiej ilości młodzieży grającej w tenisa jak obecnie nie było od lat. Poziom tenisa w Radomsku staje się coraz wyższy. Dzieci dopominają się o więcej treningów, nie raz czy dwa w tygodniu,  ale trzy i częściej – podkreśla prezes Fundacji Aktywności Fizycznej Roman Janiec. – Szkolimy blisko 70 młodych ludzi. Co ważne, ci młodzi ludzie, nie przychodzą sobie „popykać” w tenisa, oni chcą grać – dodaje Dariusz Chmielewski z RKT.
Zdaniem przedstawicieli FAF i RKT Radomsko posiada potencjał, który przy odpowiednim wykorzystaniu może wypromować miasto w całej Polsce. – Problemem, jaki należy pokonać jest brak stałego miejsca treningowego, gdyż na otwartych kortach trenować można jedynie przez 6 miesięcy w roku, natomiast pozostała część roku pozostaje niewykorzystana – mówi Roman Janiec. – Podstawą jest prowadzenie szkolenia przez cały rok. Dziecko musi wykonać niesamowicie ciężką pracę, aby grać w ten piękny sport. Dlatego hala jest niezbędna – dodaje trener Bogusław Wasiak.

Panowie Janiec i Chmielewski szacują, iż koszt powstania obiektu to 2-3 mln zł. Jak zauważają, istnieje możliwość pozyskania unijnych funduszy na tego typu inwestycję. – Można pozyskać dofinansowanie do 85 proc –  przyznają. Janiec i Chmielewski nie kryją również, iż liczą na wsparcie ze strony władz miasta, tym bardziej, że czas biegnie. Wnioski o dotacje na tego typu inwestycje można składać tylko do końca roku. – Rozmawiamy z miastem. Wydaje się, że ze strony prezydenta mamy wsparcie. Chodzi o wsparcie, które w konsekwencji przełoży się na powstanie hali do gry w tenisa z prawdziwego zdarzenia. Hali, w której młodzi ludzie, będę mogli bez ograniczeń trenować tenis ziemny – podkreśla Dariusz Chmielewski.

Według wymienionych panów dobrym miejsce na powstanie obiektu są tereny przy ul. Kościuszki w Radomsku, gdzie przed laty znajdowały się korty tenisowe.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD