Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA POWIATU

MODERNIZACJA DROGI DO PISKORZEŃCA ZAKOŃCZONA

– Zakończył się generalny remont ponad kilometrowego odcinka powiatowej drogi między Przedborzem, a Piskorzeńcem. Przebudowane zostało także skrzyżowanie z drogą do Gór Mokrych. Inwestycja wykonana została przy wsparciu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych – informuje Wioletta Bąk -Kempa, rzecznik Starostwa Powiatowego

Droga z Przedborza do Piskorzeńca podczas przeprowadzonego kilka miesięcy temu audytu została uzna za jedną z najbardziej zniszczonych powiatowych dróg. Jej modernizacja prowadzona była w 2016 i 2017 roku, nadal jednak, na wielu odcinkach konieczne są kompleksowe prace. W tym roku zapadła decyzja o przebudowie 1115-metrowego odcinka, leżącego ok. 3 km od granic Przedborza.

Inwestycja została oddana do użytku 26 listopada (kilka dni przed wyznaczonym terminem). Oprócz remontu nawierzchni drogi (o szer. 6 m.) oraz budowy utwardzonych poboczy, całkowicie przebudowano także  skrzyżowanie z drogą na Góry Mokre. – Po raz pierwszy na tym odcinku drogi wykonanie zostało również oznakowanie poziome – informuje Aleksander Broszkowski, Naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Początkowo koszty inwestycji szacowano na ponad 600 tys. zł. Prace udało się jednak wykonać niższym kosztem – w sumie wydano 496 260 zł. 80 proc. tej kwoty (394 608 zł) stanowi dofinansowanie przyznane w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak podkreśla Starosta Powiatu, Beata pokora, modernizacja poprawi okolicznym mieszkańcom komfort dojazdu do Przedborza oraz do znanego w całym kraju Centrum Japońskich Sztuk Walki ,,Dojo” Stara Wieś. Nowa nawierzchnia zwiększy również bezpieczeństwo użytkowników ruchu (niebezpieczeństwo stwarzały m.in. manewry w celu omijania wybojów) a także ograniczy liczbę szkód komunikacyjnych, zgłaszanych w związku z istniejącymi tam dziurami w nawierzchni.

Władze powiatu planują kontynuację prac na drodze do Piskorzeńca. Remont kolejnego, 1800-metrowego odcinka, ma zostać przeprowadzony w 2020 roku. Koszt robót oszacowano na 1 000 000 zł. Powiat Radomszczański złożył już wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Czytaj też: https://pulsradomska.pl/powiat-czeka-mizeria-inwestycyjna/

(informacja: Starostwo Powiatowe)
Tagi
Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW