POWIAT CZEKA MIZERIA INWESTYCYJNA

Reklama

W ocenie Zarządu Powiatu Radomszczańskiego oraz zdecydowanej większości radnych powiatowych budżet 2020 roku będzie najtrudniejszym w historii funkcjonowania samorządu. Powód? Gros funduszy, bo ponad 9 mln złotych trzeba będzie dołożyć do oświaty. Jest to równoznaczne z tym, że na inwestycje zaplanowano niespełna 4 mln złotych. Dla porównania w roku bieżącym była to kwota ponad 15 mln złotych…

Radny Arkadiusz Ciach winą za trudną sytuację finansową w powiecie obarcza partię rządzącą.  – Projekt budżetu na 2020 rok jest taki jaki może być w oparciu o to, co dostaliśmy do wyliczenia. Jest to najtrudniejszy budżet w moim życiu jako radnego. Jeszcze nigdy nie było tak, aby 9 mln 200 tys. złotych brakowało w oświacie. Tak wynika z wyliczeń skarbnika, któremu nie mam prawa nie wierzyć – zauważa. – Powiem wprost, rząd okradł nas z ponad 9 mln złotych. Deficyt budżetowy, który został zepchnięty w dół to jest ten deficyt, którego jak twierdzi rząd nie ma na poziomie centralnym. To samorządy mają problem. I co? Mamy zamknąć szpital? Mamy zimą nie utrzymywać dróg? I wreszcie, mamy rozwiązać starostwo?  Jest to krok partii rządzącej naszym krajem w kierunku likwidacji samorządu powiatowego… – dodaje.

Starosta radomszczański Beata Pokora również ubolewa nad przyszłorocznym budżetem i brakiem zadań inwestycyjnych. Szefowa powiatu radomszczańskiego wypowiada się jednak w zdecydowanie lżejszym tonie aniżeli radny Ciach… – Jak wszyscy doskonale wiemy społeczeństwo oczekuje inwestycji. Niestety, póki co tych w przyszłorocznym budżecie powiatu radomszczańskiego zaplanowanych jest niewiele. Musimy zabezpieczyć środki na funkcjonowanie oświaty – zauważa starosta Pokora.

O jakich zadaniach mowa?  – Są to przede wszystkim zadania będące kontynuacją tych z 2019 roku. Będzie to odwodnienie jeżeli chodzi o drogę powiatową w gminie Ładzice, będzie remont drogi w gminie Przedbórz oraz mostu w miejscowości Ruda w gminie Gidle –  mówi starosta Beata Pokora.

Staroście wtóruje radny Marek Rząsowski. – Niepokojącym obszarem w budżecie na 2020 rok jest kwestia inwestycji. Mam na uwadze głównie inwestycje drogowe, które tak bardzo są oczekiwane i potrzebne. W przyszłorocznym budżecie funduszy na zadania inwestycyjne jest jak na lekarstwo. Cała nadzieja w wolnych środkach oraz kwotach pozyskanych z zewnątrz podczas realizacji budżetu 2020 roku – zauważa M. Rząsowski.

Mając powyższe na uwadze oby nie było tak, że przebudowa skrzyżowania ulic Jagiellońskiej, Armii Krajowej i Starowiejskiej, w wyniku której powstało rondo było ostatnią inwestycją cieszącą mieszkańców…

 

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD