Select

Motocyklista zderzył się z osobówką. Dwie osoby są w szpitalu

Polonaisse

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło 9 maja 2021 roku w miejscowości Gomunice, gdzie motocyklista zderzył się z osobowym oplem. Dwie osoby podróżujące jednośladem przebywają w szpitalach.


Do wypadku doszło około godziny 14, na drodze K-91 w kierunku Radomska. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 22-letni motocyklista wyprzedzając kilka pojazdów uderzył w skręcającą w lewo astrę. Przy czym, 67-letni kierujący oplem nie upewnił się dostatecznie czy może bezpiecznie wykonać taki manewr. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do łódzkiego szpitala 19-letnią pasażerkę jednośladu. W szpitalu pozostał również 22-latek. Natomiast, kierujący astrą po opatrzeniu został zwolniony do domu. Podróżująca osobówką kobieta nie odniosła obrażeń ciała skutkujących hospitalizacją. Osoby jadące motocyklem to mieszkańcy powiatu radomszczańskiego a małżeństwo z astry mieszkają w Zduńskiej Woli. Od obu kierowców została pobrana krew do badań. Policjanci ustalili, że 22-latek nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Droga w tym miejscu była całkowicie zablokowana przez ponad trzy godziny. Policjanci zorganizowali objazdy.

Policjanci przypominają, że użytkownicy jednośladów w zderzeniu z samochodem zazwyczaj nie mają szans na wyjście z takiej sytuacji bez szwanku.  Każdy, kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych zachowań. Motocyklista przekraczający dopuszczalne prędkości, kierujący bez uprawnień, czy jadący slalomem pomiędzy pojazdami nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę.

fot.KPP Radomsko

Czytaj też: Podpalił z zemsty. 36-letni podpalacz usłyszał zarzuty

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD