MPK CHCE ZMIENIĆ TABOR

Reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Radomsko podejmuje działania mające na celu wymianę istniejącego taboru. Dwa autobusy zostały już zakupione, a 12 nowych MZK chce kupić z dotacji unijnej. Stosowny wniosek został już złożony.


– Jest to kluczowa inwestycja dla naszego przedsiębiorstwa. Miasto poprzez MPK złożyło wniosek o środki unijne na zakup 12 autobusów niskoemisyjnych, a zarazem niskopodłogowych. Łączna kwota to 12,5 mln złotych – zauważa Robert Gloc, prezes MPK.

Czy po ulicach naszego miasta będę jeździć nowoczesne autobusy okaże się w lipcu tego roku. Jeżeli tak, to byłby to prawdziwy cywilizacyjny skok.

– Są to pojazdy, które prawie wcale nie wydzielają spalin. Posiadają klimatyzację, ekrany LCD, wi-fi oraz pory USB.  W dzisiejszych czasach komunikacja miejska ma przyciągnąć nowych pasażerów, zarówno jakością  jak i nowoczesnością – mówi prezes MPK, informując jednocześnie, iż na złożonym wniosku MPK nie poprzestaje.  – W okresie jesienno – zimowym będziemy składać wniosek o kolejne 4 lub 5 autobusów, ale już hybrydowych wraz z infrastrukturą przystankową, do której dołączone są chodniki i ścieżki rowerowe. Koszt dofinansowania tych projektów to 85 proc. Zatem warto się o to bić.

Szefostwo MZK czekając cierpliwie na cywilizacyjny krok cieszy się z małego kroczku.

– Kupiliśmy dwa 10-letnie używane autobusy, które na dziś są i tak najnowocześniejsze w naszej spółce. Są to, że tak się wyrażę pojazdy skrojone na potrzebny naszego miasta. Są po prostu trochę krótsze, bo 9,5 metrowe. Na wyposażeniu mają klimatyzację, wi-fi i pory USB, tak, by młodzież mogła z nich korzystać – zauważa prezes Gloc.

Lokalni dziennikarze nowymi pojazdami będę mieli okazję przejechać się już w najbliższą środę podczas niecodziennej konferencji prasowej…

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD