Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich w Radomsku zaprasza na 5 urodziny

Reklama

Już w najbliższy czwartek, 15 lutego Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich zaprasza na obchody 5-lecia istnienia placówki.


Muzeum prowadzone jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy o Tradycji i Historii Drukarstwa. To realizacja marzenia Janusza Kamińskiego, gdzie można „dotknąć” historii nie tylko radomszczańskich drukarni. Instytucja opiera się na eksponatach ze zbiorów prywatnych oraz pozyskanych poprzez odkup z innych drukarni, gdzie maszyny są wyeksploatowane i dawno już nie uczestniczą w aktywnym druku. Na miejscu można zobaczyć większość sprawnych eksponatów, poczuć magię pracy w drukarni, zasłuchać się w odgłosy wydawane przez maszyny.

Wśród eksponatów znajdują się trzcinki, matryce i wiele innych urządzeń potrzebnych do tradycyjnego druku. Jedną z ciekawszych maszyn jest zszywarka z końca XIX wieku – prawdopodobnie jedyna taka w Polsce. Drugą sprawną maszyną jest „Man” z 1911 roku – wciąż można na niej drukować (w muzeum prowadzone są z jej użyciem warsztaty dla młodzieży).

Podczas 5 urodzin muzeum oprócz darmowego zwiedzania, zaplanowano także otwarcie okolicznościowej wystawy “5 lat Muzeum” oraz pokazy druku typograficznego. Będzie również możliwość wykonania własnoręcznego druku okolicznościowego.

Na obchody, które rozpoczną się o godz. 17 (adres ulica Mickiewicza 5/7) zaprasza Patryk Kamiński, prezes fundacji “Muzeum Drukarstwa Rodziny Kamińskich“.


Czytaj też: Konkurs “Zimowa Krzyżówka z Era Travel i ERA Smaku”

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD