Muzeum zaprasza na wernisaż wystawy fotografii i malarstwa “Piękno ukryte”

Reklama

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza na otwarcie wystawy dwóch artystów Anny Siek i Grzegorza Ojrzyńskiego pt. “Piękno ukryte”.


Wystawa “Piękno ukryte” prezentuje prace dwojga artystów Anny Siek i Grzegorza Ojrzyńskiego, różnie postrzegających ten sam zachwycający świat natury, często ukryty przed naszymi oczami.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 24 marca o godz. 18:00.

Anna Siek – grafika i malarstwo

Tworzy swoje prace zarówno w technikach grafiki warsztatowej, jak i malarskiej czy rzeźbiarskiej. Tematyka jej twórczości dotyczy przyrody, otaczającego nas świata, zjawisk na pozór zwykłych, również osobistych przeżyć i emocji. Te poszukiwania właściwej formy i koloru, które odzwierciedlają emocje i idee to swoisty przewodnik po jej świecie odczuć i postrzegania. Kształty natury ukryte często przed naszymi oczami są dla niej niekończącą się inspiracją i źródłem poszukiwań struktur i form, które budują otaczający nas świat, przekształcając je w formy abstrakcyjne nadając im równoczesne symboliczne znaczenie. Wykonując grafikę używa i łączy różne techniki graficzne i malarskie takie jak litografia, sucha igła, akwaforta, akwarela, pastel.

W 1999 r. otrzymała dyplom na wydziale grafiki w Instytucie Sztuki w Kankaanpaa, w Finlandii, w pracowni litografii prof. Anny Alapuro; w 2001 r. otrzymała dyplom na wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni miedziorytu prof. Stanisława Wejmana. Artystka prezentowała swoje prace na wielu wystawach indywidualnych oraz grupowych w kraju, a także poza granicami, czynnie uczestnicząc w życiu artystycznym.

Grzegorz Ojrzyński – fotografia

Związany z radomszczańskim środowiskiem fotograficznym, fotografuje od końca lat 70-tych XX wieku. Od 2009 r. zajmuje się fotograficzną twórczością artystyczną. Szczególne miejsce w jego twórczości zajmuje fotografia krajobrazowa, fotografia przyrodnicza, makrofotografia, fotografia ludzi (m.in. w krajobrazie).

W 2011 r. został przyjęty w poczet członków Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. W 2012 r. został zaproszony i przyjęty do grupy Fotograficznej Pictorial Team. W tym samym roku został członkiem nadzwyczajnym Fotoklubu RP, a w 2013 r. został przyjęty w poczet członków rzeczywistych Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców i uhonorowany tytułem Artysty Fotografika Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej (AFRP). Decyzją Komisji Kwalifikacji Zawodowych Fotoklubu RP, otrzymał dyplom potwierdzający kwalifikacje do wykonywania zawodu artysty fotografa, fotografika. W 2014 r. został członkiem Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

Grzegorz Ojrzyński jest autorem i współautorem wielu wystaw indywidualnych, zbiorowych oraz poplenerowych. Jego fotografie były prezentowane na wielu wystawach pokonkursowych, na których otrzymały wiele nagród. Prace artysty zaprezentowano w “Almanachu (1995 – 2017) wydanym przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców. W 2018 r. został uhonorowany Medalem “Za Zasługi dla Fotografii Polskiej” – odznaczeniem przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.


Czytaj też: Fotografia Marcina Kwarty z Radomska zdobyła międzynarodowe wyróżnienie!

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD