MEBIN

Na DK 91 będzie bezpieczniej

Robutkowo

Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji programy inwestycji dla zadań drogowych. Łączny koszt tych zadań to ponad 308 mln zł. Inwestycje są związane z poprawą bezpieczeństwa na drogach.

W województwie łódzkim zaplanowano poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu drogi krajowej nr 91 w miejscowościach Wielki Bór, Gomunice i Kletnia.

Inwestycja zakłada budowę ciągu pieszo–rowerowego. W ramach zadania wykonana zostanie nawierzchnia zjazdów, przykrycie rowu melioracyjnego i kanał technologiczny. Przewidziano także budowę chodnika, przebudowę czterech istniejących i budowę czterech nowych zatok autobusowych.

Zadanie obejmuje wyznaczenie trzech nowych przejść dla pieszych. W trakcie rozbudowy skrzyżowania powstaną dwa dodatkowe pasy do skrętu w lewo z drogi krajowej, nowe oświetlenie oraz przebudowa sygnalizacji świetlnej. Projekt przewidziano do realizacji w latach 2022–2024.

Czytaj też: Zwrot akcyzy dla rolnika za paliwo

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. To są rzeczy, kytóre powinny być już gotowe przed budową A1. Każdy kto jeździ tą drogą widzi jakie się tworzą duże zatory w Gomunicach, od strony Radomska do sygnalizacji świetlnej w tej wsi. Widzi jak piesi przedzierają się przez zaspy i błota na poboczu bo ulicą non stop jadą auta. Nieco spóźnione te inwestycje bo skończą się pewnie po oddaniu do ruchu A1 i ich budowa tylko dodatkowo utrudni ruch na tej zatłoczobej obecnie drodze (DK91).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW