Na ul. Piłsudskiego w Radomsku prace stoją. Kiedy zakończy się remont drogi?

Reklama

Remont ulicy Piłsudskiego w Radomsku rozpoczął się we wrześniu 2023 roku. Obecnie od kilku tygodni prace stoją. Kiedy planowane jest zakończenie inwestycji?


Generalny remont drogi powiatowej nr 3952E – ul. Piłsudskiego w Radomsku na odcinku od skrzyżowania z ulicą Targową (rondo) do przejazdu kolejowego rozpoczął się 4 września 2023 roku.

Na najbardziej zniszczonym około 500-metrowy odcinku ulicy wymieniona ma zostać kanalizacja deszczowa oraz nawierzchnia jezdni, chodników i zjazdów na posesje. Zakres prac obejmuje także budowę nowej linii kablowej i latarni oświetlenia ulicznego.

Jak tłumaczyła wówczas rzeczniczka Starostwa Wioletta Bąk-Kempa, tak szeroki zakres prac może być realizowany tylko i wyłącznie przy zminimalizowanym ruchu, co wiązało się z wyłączeniem remontowanego odcinka drogi dla ruchu kołowego. Mieszkańcy tej ulicy oraz funkcjonujące tam firmy i instytucje miały mieć zagwarantowany dojazd docelowy. Natomiast objazd dla pozostałych uczestników ruchu kołowego poprowadzony został ulicą Krakowską (od ronda Braci Różewiczów), Brzeźnicką, Batorego i Sienkiewicza.

Kiedy zakończą się prace na ulicy Piłsudskiego?

Od dłuższego już czasu na ulicy nie widać żadnej ekipy budowlanej.

Mówiąc brzydko ulica została rozgrzebana, a teraz nic się nie dzieje. Ostatnie deszczowe pogody sprawiły, że brodziliśmy w niezłym błocie – skarży się nam mieszkaniec ulicy.

Urząd tłumaczy się, że pomimo braku ekipy budowlanej droga ma być oddana w terminie.

Faktem jest, że ze względu na zimowe warunki roboty były przerwane. Zgodnie z harmonogramem, prace miały być wznowione 5 lutego 2024 r., jednak intensywne opady deszczu wpłynęły na nieznaczne opóźnienie ich podjęcia. Obecnie trwają prace geodezyjne niezbędne do rozpoczęcia prac brukarskich (układanie krawężników). W chwili obecnej nie jest przewidziane jakiekolwiek opóźnienie terminu zakończenia tej inwestycji – tłumaczy Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Tak, więc prace mają zakończyć się 20 maja br.

Całkowity koszt zadania to ok. 2,9 mln zł. Starostwo pozyskało na ten cel dotację z budżetu państwa (Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg) w wysokości 711 178 zł, a także pomoc finansową z urzędu miasta w Radomsku na pokrycie kosztów remontu kanalizacji deszczowej i budowy oświetlenia ulicznego. Wykonawcą remontu jest firma DROG – BUD.Czytaj też:

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD