Ważna informacja dla kierowców. Od dziś zamknięta została część ulicy Piłsudskiego w Radomsku

Reklama

Przypominamy, od dziś (4 września) rozpoczęły się prace związane z remontem ulicy Piłsudskiego w Radomsku na odcinku od skrzyżowania z ulicą Targową (rondo) do przejazdu kolejowego.


Na najbardziej zniszczonym około 500-metrowy odcinku ulicy Piłsudskiego w Radomsku wymieniona zostanie kanalizacja deszczowa oraz nawierzchnia jezdni, chodników i zjazdów na posesje. Zakres prac obejmuje także budowę nowej linii kablowej i latarni oświetlenia ulicznego.

Tak szeroki zakres prac może być realizowany tylko i wyłącznie przy zminimalizowanym ruchu, wiąże się to z wyłączeniem remontowanego odcinka drogi powiatowej dla ruchu kołowego i wyznaczeniem objazdów. Mieszkańcy, instytucje oraz firmy, które znajdują się na odcinku ulicy objętym remontem, będą miały zagwarantowany dojazd docelowy – wyjaśnia Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Objazd dla pozostałych uczestników ruchu kołowego poprowadzony zostanie ulicą Krakowską (od ronda Braci Różewiczów), Brzeźnicką, Batorego i Sienkiewicza.

Umowny termin zakończenia prac: 19 maja 2024 roku.

Całkowity koszt zadania 2 512 275,00 zł (plus koszt nadzoru inwestorskiego).

Starostwo pozyskało na ten cel dotację z budżetu państwa (Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg) w wysokości 711 178 zł, a także pomoc finansową z urzędu miasta w Radomsku na pokrycie kosztów remontu kanalizacji deszczowej i budowy oświetlenia ulicznego.


Czytaj też: Koniec wakacji! Dziś rozpoczyna się szkoła. Rozpoczęcie roku szkolnego w PSP 7 w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD