Reklama
NA SYGNALE

NARKOTYKI I DOPALACZE ZABIJAJĄ. RUSZYŁA AKCJA POLICJI

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, która ruszyła na terenie całego kraju. W  powiecie radomszczańskim inauguracja kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” miała miejsce na terenie szkoły publicznej w Kietlinie. W ramach kampanii policjanci zaplanowali szereg przedsięwzięć profilaktycznych skierowanych głównie do dzieci i młodzieży. Głównym celem zaplanowanych działań jest uświadomienie i wskazanie młodym ludziom niebezpieczeństw związanych z zażywaniem substancji odurzających.

Kampania  ta została opracowana  w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Jej realizacja przewidziana jest do końca tego roku. Radomszczańscy policjanci zaprosili do udziału w kampanii specjalistę – terapeutę leczenia uzależnień, Marka Kotlickiego, który opowiadał młodzieży o mechanizmach uzależnienia, objawach i skutkach zażywania substancji odurzających oraz o wyobcowaniu społecznym osób dotkniętych uzależnieniem.

Natomiast policyjny profilaktyk społeczny wraz z dzielnicowym zaprezentowali młodzieży spot filmowy związany z tą kampanią społeczną oraz przypomnieli o konsekwencjach prawnych i społecznych zażywania narkotyków, w tym dopalaczy. Zgodnie z założeniami kampanii policjanci podkreślali, że dopalacze to silna trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia czy życia. Specjaliści posługiwali się licznymi przykładami, które najbardziej trafiają do wyobraźni młodych ludzi.

(info: KPP w Radomsku)

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW