Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTA

NOWY BASEN CORAZ BLIŻEJ

Co prawda konkretnej daty jeszcze nie ma, jednak cytując klasyka zbliża się wiekopomna  chwila… Mowa o budowie kompleksu basenów sportowo-rekreacyjnych przy ul. św. Jadwigi Królowej w Radomsku. Pozwolenie na budowę zostało już wydane, ponadto miasto złożyło wniosek o dofinansowanie tej kluczowej inwestycji w kwocie 3.500.000 zł do Ministra Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Grupa III – Zadania Ogólne.

W skład kompleksu wchodzić będą trzy baseny kryte (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości min. 50 m oraz trzy wanny do hydromasażu), basen zewnętrzny wraz z wodnym placem zabaw, saunarium (sauna parowa, sucha, solna i infrared), park edukacyjny oraz strefa gościnna (pięć pokoi 4 osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2 osobowych z łazienkami).

Miasto Radomsko pozyskało już na inwestycję 7 362 699,99 zł z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Wniosek o dofinansowanie zadania został złożony w ramach osi priorytetowej VI Rewitalizacja i potencjał endogeniczny regionu, VI Rozwój gospodarki turystycznej, poddziałanie VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

(info: UM Radomsko)

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Genialnie. Jak już po rozpadających się drogach polnych udających ulice Radomska dojedziemy na rozpadające się parkingi by po rozlatujących się chodnikach (zimą obowiązkowo posypywanych samodzielnie przez nas!) dobrniemy do basenu to będziemy mogli poczuć odrobinę luksusu. Ja mam pomysł by Radomszczanom pan Ferenc dał cement i pustaki i sami niech budują basen. A co!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW