Luxbud

Nauczyciele nie otrzymają dodatku

Jubiler Ako

Komisja Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Powiatu Radomszczańskiego obradowała zdalnie w czwartek, 3 lutego.


Radni pozytywnie zaopiniowali sprawozdanie zawierające dane o wysokościach średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach i placówkach prowadzonych przez powiat radomszczański.

Zgodnie z przepisami Karty Nauczyciela, w przypadku nieosiągnięcia w danym roku wysokości średnich wynagrodzeń na poszczególnych stopniach awansu zawodowego, kwota różnicy powinna zostać wypłacona nauczycielom w formie tzw. jednorazowego dodatku. Z wyliczeń przeprowadzonych przez pracowników wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego wynika, że w 2021 roku w powiatowych szkołach i placówkach przekroczony został poziom średnich wynagrodzeń na wszystkich stopniach nauczycielskiego awansu zawodowego. Nie ma więc podstaw do wypłacania dodatku.

Przyjęto także sprawozdanie z działalności komisji za 2021 rok. Komisja Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki, której przewodniczącą od 30 czerwca 2021 roku jest radna Ewelina Sewerynek, odbyła w minionym roku 8 posiedzeń (z czego 5 – w trybie zdalnym).


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD