NIC ZWYCZAJNEGO. O WISŁAWIE SZYMBORSKIEJ

Reklama

To tytuł spotkania z Michałem Rusinkiem, autorem i prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej, które odbyło się 3 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

„Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” to również tytuł książki Michała Rusinka, której promocja miała miejsce podczas spotkania.

W wydarzeniu w zdecydowanej większości uczestniczyli uczniowie radomszczańskich szkół średnich wraz z nauczycielami. Nie zabrakło jednak i miłośników twórczości noblistki. – Na spotkanie przyszłam z dwóch powodów. Po pierwsze, fascynuje mnie poezja Wisławy Szymborskiej. Po drugie, takich osób jak pan prezes Michał Rusinek, których słucha się z zapartym tchem jest w naszym kraju niewiele – usłyszeliśmy od pani Barbary.
Faktycznie, Michał Rusinek opowiadał o pracy z Wisławą Szymborską i o tym, jakim człowiekiem była na co dzień w bardzo interesujący sposób. Wypowiedzi przeplatał wieloma anegdotami zasłyszanymi od niej samej. Mówił też o tym co skrywają karty książki pt. „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”.

– Książka poświęcona jest zasadniczo trzem tematom. Po pierwsze, Nagrodzie Nobla i próbie obrony poetki przed celebryzacją. Po drugie, mówi o niezwykłym poczuciu humoru Szymborskiej. I wreszcie, po trzecie – wierszom Wisławy Szymborskiej, które spróbowałem osadzić w rzeczywistości – mówił Michał Rusinek, autor książki i prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD