Niebawem losowanie kolejności projektów 8. edycji Budżetu Obywatelskiego

Reklama

Już w grudniu odbędzie się głosowanie w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. 13 listopada ustalona zostanie kolejności zgłoszonych projektów na karcie do głosowania.


Etap składania wniosków w budżecie obywatelskim zakończył się. Projekty zostały ocenione pod względem formalnym i merytorycznym. Kolejnym krokiem będzie ustalenie kolejności projektów na karcie do głosowania. Kolejność jest ustalana zgodnie z regulaminem w drodze publicznego losowania. Spotkanie dla mieszkańców w tej sprawie odbędzie się 13 listopada br. (poniedziałek) o godz. 15 w sali konferencyjnej urzędu miasta (ul. Tysiąclecia 5).

Głosowanie mieszkańców na projekty odbędzie się w dniach od 11-17 grudnia br. i będzie prowadzone wyłącznie drogą internetową z potwierdzeniem na telefon głosującego.

Zagłosować można wybierając maksymalnie 3 projekty:

lub skorzystać z internetu zabierając ze sobą telefon w wyznaczonych miejscach:

w godzinach pracy tych placówek.

Wyniki głosowania i listę rankingową projektów do realizacji na 2024 r. poznamy w terminie do 19 grudnia 2023 r.

W tegorocznej 8 już edycji BO zgłoszono 22 projekty, pozytywną ocenę otrzymało 20 z nich. Wśród zgłoszonych projektów są m.in. budowa boisk, placów zabaw, sadzenie drzew, stworzenie strefy rekreacyjnej przy szkole, jak również projekt zakładający doposażenie jednostek OSP, czy też organizowanie cyklu wydarzeń kulturalnych.


Czytaj też: “Senior na drodze do…bezpieczeństwa!” Policyjna akcja w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD