Niebawem ruszy remont terenów przy ul. Reymonta i al. Jana Pawła II

Reklama

Budowę parkingu wraz z zagospodarowaniem terenu przy Al. Jana Pawła II i ul. Reymonta wykona firma „POZIOM” Eugeniusz Mądry z Radomska za kwotę nieco ponad 3 mln złotych.


Prace rozpoczną się od przygotowania terenu pod inwestycję na działkach przy ul. Reymonta i al. Jana Pawła II. Następnie przeprowadzone zostaną wykopaliskowe badania archeologiczne, które są częścią postępowania przetargowego (pozwolenie na ich przeprowadzenie wydał Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków).

Podczas robót dokonana zostanie rozbiórka budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z dwoma budynkami gospodarczymi. Na zaplanowanej przestrzeni użytkowo-rekreacyjnej pojawi się parking, ogródek deszczowy i ogródek zapachowy.

Powstanie 60 miejsc postojowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych, które wykonane zostaną z kostki betonowej ażurowej. Powstaną również drogi dojazdowe i chodniki z kostki a’la granit. Na terenie inwestycji pojawią się elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, leżaki z palet, a także budki dla owadów i studnie abisyńskie. W ogrodzie zapachowym stanie altana, a prowadzić do niej będą tłuczniowe ścieżki.

Zaplanowano także nasadzenia 45 gatunków roślin, w tym 5 gatunków drzew jak klon polny, klon tatarski, brzozy pożyteczne, śliwy wiśniowe i ślidośliwy larmackie.

Ponadto powstaną 2 stanowiska przystosowane do ładowania pojazdów elektrycznych. Wykonawca na wykonanie inwestycji będzie miał czas od zawarcia umowy do 28 października 2022 roku.

(Informacja: UM)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD