Spór o nowy basen. Wykonawca twierdzi, że obiekt jest bezpieczny. Miasto nalicza wysokie odsetki

Reklama

Trwa spór między wykonawcą nowego basenu a władzami miasta. Na początku roku wstrzymano odbiory techniczne nowo powstałego obiektu. Jak tłumaczy prezydent Jarosław Ferenc ujawniono usterki, które znacznie zagrażają bezpieczeństwu przyszłych użytkowników basenu. Jeszcze w lutym prezydent zapowiedział, że nie odbierze basenu w tym stanie.

Wśród zaleceń pokontrolnych znalazły się m.in wymiana zjeżdżalni zewnętrznej na fabrycznie nową, wymiana hamowni przy zjeżdżalni, doprowadzenie konstrukcji schodów obu zjeżdżalni do zgodności z obowiązującymi normami i dokumentacją projektową.

Na nowy basen trzeba będzie jeszcze poczekać. Wykonawca musi naprawić wady

 

Wykonawca wie co ma zrobić, nie kwestionował tego podczas odbioru technicznego. Od tego czasu minęły ponad 3 tygodnie. W tym momencie wykonawca twierdzi, że wszystko zrobił, jednak nic nie było konsultowane z naszymi służbami. Zrobił to niezgodnie z zaleceniami. Elementy mają być nowe. Schody nadal nie spełniają norm bezpieczeństwa. Mam nadzieje, że wykonawca weźmie się naprawdę do pracy. Jeżeli wykonane prace będą zgodne z parametrami basen będzie użytkowany. Chce podkreślić, że obiekt jest piękny, wykonany z najlepszych materiałów. Zależy nam na tym aby inwestycja była zakończona, nie robimy nikomu na złość, traktujemy wykonawcę tak jak każdego innego wykonawcę – zapewnia prezydent, odpierając zarzuty firmy Inkomet, której przedstawiciele czują się pokrzywdzeni przez miasto.

Zgodnie z terminem wyznaczonym przez Urząd Miasta, wykonawca na usunięcie usterek ma czas do 21 marca. W styczniu miasto wystąpiło do banku z pisemnym żądaniem zapłaty kwoty 2 069 550,00 zł, która wynika z gwarancji udzielonej przez Inkomet. Powodem był brak zakończenia robót i brak zgłoszenia gotowości do rozpoczęcia procedury odbiorowej. Miasto nalicza wykonawcy karę, blisko 60 tys zł za każdy dzień zwłoki. Do tej pory uzbierało się 1,4 mln zł.

Marcin Skubisz z firmy Inkomet przekonuje, że wszystkie usterki usuwane są na bieżąco, a sam obiekt jest gotowy do użytkowania i jest bezpieczny. Firma apeluje do władz miasta o zawarcie porozumienia.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD