Niebawem ruszy remont ulicy Piastowskiej

Reklama

Jeszcze tej jesieni przeprowadzona zostanie modernizacja 530-metrowego odcinka ulicy Piastowskiej w Radomsku. Ulica zyska nową, gładką nawierzchnię. Umowa dotycząca wykonania tej inwestycji została podpisana 17 października.


Przebudowa 530-metrowego odcinka ul. Piastowskiej (od miejsca w połowie odcinka między ul. Fabianiego i Tysiąclecia do miejsca przed skrzyżowaniem z ul. Leszka Czarnego) kosztować będzie 766 tys. zł, w tym 450 tys. zł stanowiące dofinansowanie przekazane przez urząd miasta w Radomsku.

W ramach inwestycji zaplanowano roboty brukarskie na skrzyżowaniu z ul. Tysiąclecia (wymiana krawężników), wyremontowany zostanie także 60-metrowy odcinek chodnika. Jezdnia – na odcinku od ul. Tysiąclecia do wjazdu w drogę osiedlową przy bloku nr 14 zostanie sfrezowana, a następnie położona zostanie na niej nowa warstwa bitumiczna.

Wyremontowana zostanie także nawierzchnia zatoki postojowej przy blokach nr 9 – 15.

Trudno obecnie wskazać szczegółowo, jak będzie wyglądała organizacja ruchu. Z pewnością jednak ulica nie zostanie na dłuższy czas całkowicie zamknięta dla ruchu. O ile to będzie możliwe, prace przy nakładaniu nowej nawierzchni wykonywane mają być w nocy, aby zminimalizować utrudnienia dla ruchu. Należy się też liczyć, że ruch prowadzony będzie wahadłowo – wyjaśniają pracownicy Starostwa Powiatowego.

Zgodnie z umową prace mają zostać wykonane do końca listopada.


Czytaj też: Nie zatrzymała się do kontroli. Przed policją 24-latka uciekała pieszo

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD