Reklama
Z ŻYCIA MIASTA

NIEBEZPIECZNIE NA ULICY PÓŁNOCNEJ. MIESZKAŃCY APELUJĄ

Mieszkańcy ulicy Północnej znajdującej się na osiedlu Kowalowiec, w trosce o swoje bezpieczeństwo apelują do władz miasta o zamontowanie progów zwalniających oraz o ograniczenie prędkości w tej części miasta do 20 km/h.  Jak zauważają, kierujący pojazdami notorycznie naruszają zasady bezpieczeństwa poprzez przekraczanie dozwolonej prędkości, która obecnie w tej części miasta wynosi 50 km/h. – Po zmodernizowaniu naszej ulicy doszło już do kilku zdarzeń w ruchu drogowym. Był również jeden wypadek ze skutkiem śmiertelnym – zauważają mieszkańcy Kowalowca.

– Ulica Północna została zmodernizowana. Położona została nowa nawierzchnia asfaltowa. W związku z tym kierujący pojazdami notorycznie naruszają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przekraczając dozwoloną prędkość, która na naszej ulicy wynosi 50 km/h – podkreślają mieszkańcy ulicy Północnej.

Brawura kierujących pojazdami zebrała już swoje żniwo. – Po zmodernizowaniu naszej ulicy doszło już do kilku zdarzeń w ruchu drogowym. Był również jeden wypadek ze skutkiem śmiertelnym – zauważają mieszkańcy Kowalowca.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańcy ulicy Północnej zwrócili się z prośbą do władz miasta o podjęcie kroków mających na celu zminimalizowanie występującego w tej części miasta problemu.  Ich zdaniem zamontowanie progów zwalniających na ulicy Północnej, a zwłaszcza w obrębach skrzyżowań z ulicami: Robotniczą, Wróblewskiego, Sklepową, Dzielnicową i Gołębią wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.  – Naszym zdaniem progi zwalniające zapewnią bezpieczeństwo osób mieszkających przy ulicy Północnej, jak również uczestników ruchu kołowego i pieszych. Zasadnym wydaje się też, oprócz wybudowania progów, oznaczenie naszej ulicy jako strefy zamieszkania, gdzie obowiązywałoby ograniczenie prędkości do 20 km/h – twierdzą wnioskodawcy.

Władze miasta temat podjęły. – Zleciliśmy wykonanie projektu zmiany stałej organizacji ruchu na osiedlu Kowalowiec z uwzględnieniem ulic, o które wnioskują mieszkańcy. Zmiana ta będzie polegała na utworzeniu strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h wraz ze skrzyżowaniami równorzędnymi oraz ograniczeniu wjazdu pojazdów ciężarowych w ulicę Dembowskiego powyżej 8 ton – wyjaśnia wiceprezydent Jacek Belka.

Projekty i plany są. A co z ich realizacją? To zależy od finansów miasta. Naczelnik Wydziału Inwestycji i Inżynierii Miejskiej, Monika Andrysiak podczas dzisiejszego posiedzenia komisji bezpieczeństwa zauważyła, iż urzędnicy skłaniają się do wykonania zadania wiosną 2019 roku. Innego zdania są radni. Zdaniem Katarzyny Wośko i Pawła Kałdońskiego miasto naprzeciw mieszkańcom powinno wyjść jeszcze w tym roku. – Nie czekajmy do wiosny. Tym bardziej, że mając na uwadze anomalie pogodowe nie wiadomo, kiedy nadejdzie.  Bezpieczeństwo to podstawa – podkreślają.

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

3 Komentarze/y

  1. Czyli postawią znaki strefy ograniczenia prędkości, papierowo zmienią skrzyżowania w równorzędne i efekt będzie taki, że wzrośnie tylko ilość kolizji 🙂 Genialne. Ja proponuhę wyciąć drzewa do kompletu.

  2. Skrzyżowanie równorzędne nie porawia bezpieczeństwa tylko progi zwalniające !!!ograniczenie do 8t zbędne ta drogą nie poruszają bsie samochody ciężarowe !!drogie władze może wizja lokalna rozmowa z mieszkancami proponuje od tego zacząć!!!!

  3. Ale przecież ważniejsze są tabliczki z nazwami ulic, jakie postawiono na skrzyżowaniu Północnej z Dembowskiego zamiast np znaków. Progi przydały by się również na ul. Dembowskiego gdzie co gorętsi kierowcy rozpędzają się jadąc w kierunku przejazdu do obwodnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
WIDOK