KULTURAZ ŻYCIA MIASTA

Z NIEPODLEGŁĄ W SERCU. ULICAMI MIASTA PRZEJDZIE BARWNY KOROWÓD

Radosny, barwny, historyczny, interaktywny happening, pt. „Z Niepodległą w sercu !” – mający miejsce w przestrzeni miejskiej Radomska to kolejna propozycja świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie, którego organizatorem jest Teatr Źródło odbędzie się w najbliższą sobotę 10 listopada.  


– Uczestnicy swoistego spaceru będą się zatrzymywać w wytyczonych miejscach i tworzyć tak zwane „żywe obrazy”. Wszyscy chętni goście oraz przypadkowi przechodnie w każdym momencie będą mogli dołączyć do orszaku – wyjaśnia Danuta Zawadzka.

Barwny korowód wyruszy o godz. 11.00 sprzed z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Jego uczestnicy przejdą ul. Piastowską, Tysiąclecia,Wyszyńskiego, na plac. 3 Maja, by wrócić ul. Przedborską do PSP nr 1, gdzie nastąpi punkt kulminacyjny, czyli wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Podczas happeningu osoby w wieku 13-26 lat będą mogły zgłosić się do internetowego konkursu historycznego (z nagrodami dla wszystkich uczestników), który odbędzie się 15 listopada o godz. 16.00. a każdy uczestnik będzie odpowiadał na pytania siedząc wygodnie przed komputerem, np. w swoim domu.

Wyniki zmagań w sieci ogłoszone zostaną w sposób uroczysty podczas wystawy prezentującej zdjęcia z happeningu. 

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close