NIECHLUBNE STATYSTYKI MAJOWEGO WEEKENDU

Reklama

Długi majowy weekend na drogach powiatu radomszczańskiego nie należał do spokojnych.  Tym samym wpisaliśmy się w niechlubne ogólnopolskie statystki.

– Policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców, 11 nietrzeźwych rowerzystów, doszło do 12 kolizji i  5 wypadków drogowych, w wyniku których  5 osób zostało rannych – informuje Aneta Komorowska z radomszczańskiej policji.

Rekordzista jeżeli chodzi o nietrzeźwych kierujących miał 2,8  promila alkoholu w wydychanym powietrzu. –  W dniu wczorajszym (niedziela 29 maja – dop. red.) policjanci zostali skierowani do
zdarzenia do jakiego doszło na ulicy Szopena w Kamieńsku. Po przybyciu na miejsce okazało się, że kierujący motorowerem stracił nad nim panowanie i przewrócił się.  Kierowca pojazdu uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci dotarli do niego i po przewiezieniu na komisariat w Kamieńsku przeprowadzili stosowne czynności z jego udziałem. 33 – letni mężczyzna miał 2,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Towarzyszący mu pasażer 31 – letni mężczyzna nie dał rady uciec z miejsca zdarzenia, ponieważ miał 3,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje A. Komorowska.

Tyle co zakończony długi majowy weekend, w porównaniu z wolnymi dniami z początku miesiąca był o wiele gorszy pod względem zdarzeń drogowych. Z czego to wynika? – Duży wpływ ma ładna pogoda – zauważa Aneta Komorowska z KPP w Radomsku.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD