UCZNIOWIE ZSG NR 2 W KSIĘDZE REKORDÓW GUINNESSA

Reklama

Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Radomsku znalazł się w Księdze Rekordów Guinnessa dzięki kształtowaniu w uczniach nawyków zdrowego odżywiania. W ubiegłym roku wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.

W tym roku szkoła postanowiła zapisać się w Księdze Rekordów Guinnessa, dołączając do bicia rekordu przez dzieci z polskich szkół. W tym celu 6 listopada 2015 r. o godz. 10.00, ZSG nr 2, jako jedyna szkoła w Radomsku zorganizowała największą lekcję gotowania zdrowego śniadania. Do tego przedsięwzięcia przystąpiło 192 uczniów z klas I – III edukacji wczesnoszkolnej i oddziału przedszkolnego. W organizacji pomagali nauczyciele i rodzice. W sumie przy śniadaniowych stolikach stanęły 222 osoby. Całość tego wyjątkowego wydarzenia rejestrowała kamera, a nad właściwym przebiegiem czuwali świadkowie i obserwatorzy. Lekcja przebiegła pomyślnie i na zakończenie wszyscy zajadali się przepysznymi, zdrowymi kanapkami, twarożkiem i owocowymi szaszłykami. Koordynatorem akcji była Małgorzata Dobrowolska, a pomagał zespół do spraw promocji szkoły.

– W maju otrzymaliśmy wyniki od Zespołu Ogólnopolskiego Programu Śniadanie Daje Moc. Nasza szkoła przyczyniła się do ustanowienia przez polskich uczniów rekordu Guinnessa w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Otrzymaliśmy list gratulacyjny i dyplomy – podkreśla dyrektor placówki Ewa Krysiak-Ciszewska.

(info: UM w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD