NIELEGALNY HERB POWIATU RADOMSZCZAŃSKIEGO

Reklama

To nie przedwczesny żart Prima aprilisowy! To prawa, która wyszła na jaw, przy okazji przygotowywania się  Powiatu Radomszczańskiego do obchodów 20 – lecia istnienia samorządu powiatowego…

– To nie tylko problem naszego samorządu – zauważa sekretarz powiatu Tomasz Kornacki. – Jak się  okazuje firma, która projektowała wówczas herb, nie miała odpowiedniej wiedzy, kompetencji i uprawnień – dodaje.

Problem polega na tym, że herb w 2000 roku nie był zaopiniowany przez Komisję Heraldyczną działającą przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. – Próbowano tych formalności dopełnić w 2006 roku, ale okazuje się, że wtedy wydano opinię negatywną. Teraz chcielibyśmy wyprostować tę sprawę i całą procedurę rozpocząć od nowa – przyznaje sekretarz Kornacki.

Prostowanie sprawy może potrwać od 2 do 3 lat.  Tym samym na 20 – lecie istnienia samorządu terytorialnego Powiat Radomszczański zostanie pozbawiony herbu. – Jest to smutne – przyznaje przewodniczący Rady Powiatu Radomszczańskiego Jacek Ciecióra.

Do sprawy powrócimy w dwutygodniku „Pomiędzy Stronami” z 5 kwietnia.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD