NIEODPOWIEDZIALNI MOTOROWERZYŚCI

Reklama

Policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku w miniony weekend dwukrotnie zatrzymali pijanego 29- latka kierującego motorowerem.

Pierwszy raz nietrzeźwy wpadł 24 czerwca 2016 roku około godziny 22.00, kiedy to jechał wężykiem w miejscowości Dobryszyce. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało, że kierowca miał w organizmie 2,7 promila alkoholu.

– Podczas wykonywania czynności z udziałem 29 – latka okazało się, że kilka lat temu sąd orzekł wobec niego zakaz kierowania pojazdami do 2020 roku. Ponadto, motorower nie miał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia. Dwa dni później ten sam mężczyzna został zatrzymany na drodze pomiędzy Dobryszycami a Wiewiórowem przez inny patrol. Tym razem 29 -latek wiózł na motorowerze swojego kolegę. Obaj panowie byli nietrzeźwi. Kierujący pojazdem miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. 32 – letni pasażer nie był w stanie utrzymać się na nogach. Jak się szybko okazało 32 – latek w nocy z 24 na 25 czerwca 2016 roku był zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej, po tym jak jechał motorowerem ulicą Wolności w Dobryszycach bez włączonych świateł. Wówczas przeprowadzone badanie wykazało w organizmie kierowcy 3 promile alkoholu – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Komorowska.

Policjanci ustalili, że sześć lat temu sąd zakazał 32 -latkowi kierowania pojazdami mechanicznymi do 2018 roku.

– Podobnie jak jego kolega, poruszał się on motorowerem bez ubezpieczenia i badań technicznych. Teraz obaj panowie za złamanie zakazu sądowego, jazdę pod wpływem alkoholu oraz za szereg wykroczeń, jakie popełnili będą odpowiadali kolejny raz przed sądem – dodaje rzecznik.

Za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(info: KPP w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD