MEBIN

Nietrzeźwy wiózł syna na egzamin na prawo jazdy

Policjanci zatrzymali kierującego audi, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że jest nietrzeźwy. W dodatku wiózł swojego syna na egzamin na prawo jazdy.

W piątek, 19 marca policjanci z wydziału ruchu drogowego pełnili służbę na terenie Kamieńska. Mundurowi z tego wydziału na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu radomszczańskiego. Tym razem kontrolowali stosowanie się kierujących pojazdami do ograniczeń prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym. Około godziny 8.30 wykonali pomiar prędkości audi. Okazało się, że pojazd poruszał się z prędkością 96 km/h w miejscu, gdzie znaki drogowe ograniczają prędkość do 50 km/h – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Prawdopodobnie lekceważenie przepisów było spowodowane pośpiechem. 48 – letni kierujący audi powiedział policjantom, że musi szybko zawieźć syna na egzamin na prawo jazdy. Tłumaczył, że 22 – letni syn dwukrotnie miał zatrzymane prawo jazdy za poruszanie się z nadmierną prędkością a za trzecim razem spowodował kolizję drogową i przekroczył dopuszczalną ilość punktów karnych. Dlatego, musi zdać egzamin ponownie.

Funkcjonariusze podczas rozmowy z kierującym wyczuli woń alkoholu. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Przeprowadzone badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie 48 – letniego mieszkańca gminy Kamieńsk. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Teraz o jego losie zadecyduje sąd, zgodnie z obowiązującymi przepisami za takie zachowanie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami – dodaje policjantka.

Czytaj też: Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Patrząc na to, wesoła rodzinka „kierowców”. Obaj nie powinni mieć uprawnień i to dożywotnio. Strach się bać. Syn ledwo prawko dostał to już 3 razy je stracił? Brawo. Tak działa polski system karania. Czyli wcale.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW