Noc Muzeów: Zabytkowe automobile zaparkowały przed Muzeum w Radomsku [FOTO]

Reklama

Z okazji Nocy Muzeów, w sobotę (14 maja) przed siedzibą Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku, zaparkowały zabytkowe automobile.


Na ulicy Reymonta na fanów klasyków czekała nie lada gratka. Członkowie Klubu Weterani Szos Radomsko na placu przed muzeum zorganizowali wystawę “Retro Classic IX”. Wśród prezentowanych samochodów były zabytkowe Mercedesy, BMW, Syreny, a także Fiaty 126p popularnie nazywane “maluchami” oraz tzw. “duże Fiaty” – Fiaty 125p.

Natomiast muzeum zaprosiło na zwiedzanie wystaw stałych oraz czasowych. Można było również obejrzeć wystawę “Verreanto – Jan Depta. Malarstwo i rysunek” i posłuchać koncertu w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku. Jednym z ostatnich przygotowanych w programie punktów był wykład archeologa Krzysztofa Błaszczyka na temat podsumowania badań wykopaliskowych prowadzonych na ul. Reymonta oraz parkingu przy ul. Jana Pawła II.Czytaj też: Noc Muzeów 2022 w Muzeum Regionalnym w Radomsku [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD