Luxbud

Nowa powieść Mariana Grotowskiego „Włodkowic”. Spotkanie autorskie w Radomsku

Jubiler Ako

W Galerii Muzeum Regionalnego w Radomsku w piątek, 29 lipca zorganizowano spotkanie autorskie z Marianem Grotowskim radomszczańskim pisarzem. Wydarzenie obfitowało w koncert chóru „Romantica” oraz występ młodych aktorów Teatru Rekwizytornia.


Podczas spotkania autorskiego Mariana Grotowskiego promowana była najnowsza książka pisarza pt. „Włodkowic”, którą można było również zakupić. W powieści autor opowiada o trudnych czasach średniowiecznych wojen z Krzyżakami. Gdyby nie ten skromny polski kapłan, zwycięstwo grunwaldzkie szybko zamieniłoby się w porażkę.

Marian Grotowski dotychczas wydał książki Lesko i Szewc. Był członkiem i przewodniczącym Literackiej Grupy PONAD. Jest współtwórcą i wiceprzewodniczącym Towarzystwa Patriotycznego Radomsko, członkiem Klubu Gazety Polskiej w Radomsku oraz Stowarzyszenia Autorów Polskich. Za swoja działalność dla krzewienia patriotyzmu w 2020 roku został odznaczony Krzyżem Służby Niepodległości.

Podczas wydarzenia wystąpił Radomszczański Chór Seniora „Romantica” oraz aktorzy młodego pokolenia z Teatru Rekwizytornia działającego przy Miejskim Domu Kultury w Radomsku, którzy zainscenizowali opis bitwy pod Grunwaldem.

Puls Radomska jest patronem medialnym najnowszej powieści Grotowskiego.

 

Czytaj też: Biblioteka w Radomsku z dofinansowaniem z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD