Reklama
KOMBIT-kasy
Z ŻYCIA MIASTA

NOWE BLOKI PODZIELIŁY MIESZKAŃCÓW

Nowoczesne Osiedle Łokietka podzieliło mieszkańców okolicznych bloków. Inwestor chce budować kolejne budynki. Jednym się to podoba, ponieważ jak zauważają nareszcie znikną chaszcze, innym wręcz przeciwnie. –  Teraz jest kontakt z naturą. Dzieci mają się gdzie bawić. A jak powstaną bloki… Nie ma naszej zgody na wszechobecny beton – zauważa pan Artur.

Powstanie nowych obiektów mieszkalnych przy ul. Łokietka w Radomsku oraz zagospodarowanie terenu wokół od samego początku budziło społeczny sprzeciw. W kwietniu 2018 roku obawy wyrazili mieszkańcy bloków przy ulicy Leszka Czarnego oraz domków jednorodzinnych przy ulicy Łokietka i Chrobrego.

Sprawa przycichła. Obecnie emocje odżyły. Mieszkańcy dowiedzieli się, iż prywatny inwestor planuje budowę kolejnych bloków. Jednomyślności wśród nich jednak nie ma…

– Najbardziej nie podoba nam się to, iż będziemy patrzyć z okiem na kolejne dachy. Obecnie patrzymy na zieleń, a prywatny człowiek chce abyśmy patrzyli na beton… – usłyszeliśmy od pana Artura. – Teraz  dzieciaki mogą korzystać z boiska sportowego, z placu zabaw. Kiedy powstaną bloki, owszem plac zabaw czy boisko będzie, ale co to za przyjemność bawić się wśród betonu, a nie roślin, które można dotknąć czy  zapytać dorosłego co to za roślina – dodaje.

– Niedługo dojdzie do tego, że zaczną nam pukać do okien. Nie ma na to naszej zgody. Poza tym, dlaczego nikt z nami nie rozmawia, dlaczego traktuje nas przedmiotowo? Czy my, właściciele mieszkań należących do zasobów RSM jesteśmy gorsi od osób, które kupują sobie mieszkania w nowoczesnych blokach? – pyta z kolei pani Henryka.

Są i zwolennicy powiększenia nowoczesnego osiedla.

– Mnie budowa kolejnych bloków absolutnie nie przeszkadza. Przynajmniej na osiedlu będzie porządek. Powiem tak: mam nadzieję, że w końcu zniknie trawa rosnąca na tym terenie przez całe lata  – usłyszeliśmy od pana Waldemara.

– Jeszcze kilka miesięcy temu teren ten był zarośnięty. Harcowały po nim myszy i szczury. Proszę spojrzeć dziś. Powstały ładne budynki. A tak na marginesie: czy ktoś komuś kazał mieszkać w bloku, w ogólnym skupisku. Jak się chce mieć kontakt z naturą, to trzeba sobie wybudować dom jednorodzinny otoczony dużą działką lub kupić sobie działkę rekreacyjną –  czy też dziś tak popularną wśród mieszkańców bloków  – działkę na terenie ogródków działkowych – mówi pan Andrzej.

xxx

Mieszkańcy o budowie kolejnych bloków dowiedzieli się z informacji, która została powieszona na tablicy informacyjnej…   – Z tego co się zapoznałem w urzędzie miasta, planowane jest wybudowanie kolejnych 4 bloków wraz z podziemnymi parkingami – mówi pan Artur.

Mieszkańcy, którzy są na „nie” budowie kolejnych bloków zapowiadają podjęcie działań mających na celu zablokowanie inwestycji.

Więcej o sprawie w dwutygodniku „Pomiędzy Stronami” z 23 maja.

Pokaż więcej
Reklama

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW