Luxbud

NOWE BUDY DLA PODOPIECZNYCH SCHRONISKA

Jubiler Ako

Piętnaście ocieplonych bud trafiło dziś do radomszczańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. To nie jedyna dobra informacja dotycząca schroniska. Coraz więcej jego podopiecznych znajduje prawdziwy dom.

– Zależy nam bardzo, aby podopieczni schroniska mieli dobre warunki przebywania w nim. Tym też podyktowana była decyzja o zakupie nowych ocieplonych bud. Tym bardziej, że zima nie odpuszcza – zauważa naczelnik wydziału ochrony środowiska Marzanna Proszowska.

Nowe budy pojawią się w boksach, gdzie istnieje największa potrzeba wymiany już zużytych. Koszt ich zakupu wyniósł 5 996 złotych.

Ponadto zakupiono chwytaki (1 dla kotów i 2 dla psów) oraz dmuchawkę do podawania środków uspokajających lub usypiających z odległości.

Warto wspomnieć również o tym, iż schronisko wzbogaca się nie tylko o sprzęt. Naczelnik Marzanna Proszowska zwraca również uwagę na fakt, iż dzięki bardzo dobrej współpracy na linii schronisko – wolontariusze i radomszczańscy harcerze, wielu podopiecznych schroniska znalazło nowy dom.

– Prężnie działa profil schroniska na facebooku. Nieprzecenione jest zaangażowanie wolontariuszy i harcerzy, którym bardzo dziękuję za wielkie serce okazywane zwierzakom. Połączone działania doprowadziły do tego, że w ostatnich dwóch miesiącach 34 podopiecznych schroniska znalazło nowy dom – podkreśla naczelnik M. Proszowska.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD