UKRADLI WÓZEK INWALIDZKI ZE SZPITALA

Reklama

Czujność personelu medycznego oraz wiedza policjantów dotycząca osób tworzących tzw. środowisko przestępcze doprowadziły do zatrzymania sprawców kradzieży wózka inwalidzkiego mającego służyć pacjentom radomszczańskiego szpitala.

Zawiadomienie w sprawie kradzieży zostało przyjęte przez policjantów 1 lutego 2017 roku. Straty oszacowano na 1000 złotych.

– Jeszcze tego samego dnia przestępczy duet trafił do policyjnej celi. Zatrzymani to 34 -letnia kobieta oraz jej 44 -letni kompan. Są to osoby znane funkcjonariuszom ze względu na ich wcześniejsze konflikty z prawem. Okazało się, że mężczyzna od kilku dni przebywał w radomszczańskim szpitalu, gdzie  przeszedł zabieg ortopedyczny. 44 -latek miał wyraźne problemy z samodzielnym poruszaniem się ale nie chciał już przebywać w szpitalu. Wspólnie z koleżanką postanowili ukraść wózek. Policjanci charakterystyczną parę zauważyli przy ulicy Krakowskiej w Radomsku.  Po chwili zostali oni przewiezieni do komendy. Wózek został zwrócony do szpitala – relacjonuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska.

Zatrzymani, 2 lutego usłyszeli zarzut kradzieży, do której się przyznali. Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD