Z ŻYCIA MIASTA

NOWE MIEJSCA PARKINGOWE W RADOMSKU? WSZYSTKO WSKAZUJE, ŻE TAK

Nie od dziś wiadomo, że w Radomsku brakuje miejsc parkingowych. Magistrat wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym chce to zmienić. Radni miejscy również są „za”. Nowe miejsca parkingowe mają pojawić się przy ulicy Reymonta.

Aby w Radomsku pojawiły się tak potrzebne nowe miejsca parkingowe urząd miasta musi kupić działkę przy ul. Reymonta. Konkretnie chodzi o nieruchomość  o powierzchni nieco ponad 1300 metrów kwadratowych położoną na „zapleczu” Domu Rzemiosła. Koszt zakupu gruntu to blisko 300 tys. złotych.  – Chcemy kupić tę nieruchomość z przeznaczeniem na miejski ogólnodostępny parking. Działka nie ma własnego dojazdu tylko wpisany na podstawie służebności w księdze wieczystej – tłumaczy Michał Chodkowski, naczelnik wydziału gospodarki nieruchomościami.

Zgodę na nabycie wymienionej działki wyrazili radni miejscy. – Cieszy mnie ta inicjatywa, tym bardziej, że od dawna zabiegałem, aby w Radomsku powstał ogólnodostępny parking – zauważa radny Jacek Gębicz.

Naczelnik wydziału inwestycji i inżynierii miejskiej, Monika Andrysiak zwraca uwagę na to, iż docelowo urząd oprócz zakupu działki za „rzemieślnikiem” chce nabyć sąsiadujące z nią nieruchomości. – Trwają rozmowy z właścicielami sąsiednich nieruchomości – przyznaje naczelnik Andrysiak.

Do tematu powrócimy w dwutygodniku „Pomiędzy Stronami” z 10 stycznia.

Pokaż więcej
Jubiler Ako

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close
Puls Radomska

FREE
VIEW