Z ŻYCIA MIASTA

„ROZJECHANA” UL. WYSZYŃSKIEGO DOCZEKA SIĘ NOWEJ NAWIERZCHNI

Przebudowa skrzyżowania ulic Krakowska – Brzeźnicka – Piastowska wprowadziła nie tylko komunikacyjny paraliż w mieście, ale i doprowadziła do tego, iż jedna z głównych ulic miasta, czyli ulica Wyszyńskiego została rozjechana przez samochody. Dostrzegają to nie tylko kierujący pojazdami, ale i zarządca drogi – Starostwo Powiatowe w Radomsku. W wyniku negocjacji wykonawca inwestycji zobowiązał się do tego, iż do 30 kwietnia 2019 r. dokona naprawy zniszczonej nawierzchni.

Każdy kto korzysta z ulicy Wyszyńskiego wie, że została rozjechana przez ciężkie samochody. Ich duży tonaż oraz asfaltowa nawierzchnia doprowadziły do tego, że m.in. w sąsiedztwie sklepu ALDI pojawiły się ogromne garby.  Szczególnie niebezpieczne okazały się one przy wjeździe do wymienionego sklepu. Wielu posiadaczy samochodów, głównie tych o niskim podwoziu, uszkodziło je sobie.

Szkody zgłaszane były do zarządcy drogi, którym jest Starostwo Powiatowe w Radomsku.

– Informacje dotyczące uszkodzeń przekazywane były bezpośrednio do wykonawcy, który miał obowiązek utrzymania tras objazdów  – informuje Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Radomsku. – Po naszych interwencjach doraźnie sfrezowano koleiny w nawierzchni ul. Wyszyńskiego oraz przeprowadzono naprawy ubytków w jezdni.

Zarządca drogi, mając na uwadze niekomfortowe warunki jazdy podjął rozmowy z inwestorem, czyli Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi oraz z wykonawcą przebudowy skrzyżowania ulic Krakowska – Brzeźnicka – Piastowska, czyli z firmą DROG – BUD. Rozmowy dały efekt. Garby zostały sfrezowane.

Na uwagę zasługuje to, iż sfrezowanie garbów to jedynie wstęp do naprawy nawierzchni. „ (…) wykonawca robót firma DROG-BUD nawiązując do zapisów notatki ze spotkania trójstronnego z 26 listopada 2018 roku, ustosunkowała się przychylnie do wniesionych wniosków określających oczekiwania w zakresie napraw wymienionych odcinków dróg powiatowych. Prace związane z naprawą drogi powiatowej ul. Prymasa Wyszyńskiego w Radomsku (odcinek o długości 75 m od skrzyżowania z ul. Fabianiego do zjazdu do marketu ALDI) oraz drogi powiatowej ul. Kościuszki w Radomsku ( odcinek o długości 75 m od skrzyżowania z linią kolejową Warszawa – Katowice do skrzyżowania z ulicą Sierakowskiego) z uwagi na panujące warunki atmosferyczne niesprzyjające prowadzeniu robót drogowych zostaną przeprowadzone w okresie do 30 kwietnia 2019 roku (…)” – czytamy w piśmie podpisanym przez zastępcę dyrektora łódzkiego oddziału GDDKiA, Marka Torzyńskiego.

Na czym będą  polegały roboty wyjaśnia naczelnik wydziału zarządzania drogami w Starostwie Powiatowym w Radomsku, Aleksander Broszkowski.  – Na wspomnianych odcinkach dwóch ulic, stare, zniszczone  nawierzchnie zostaną sfrezowane. W to miejsce, na całej szerokości jezdni, pojawi się nowa warstwa bitumiczna. Wyregulowane zostaną również istniejące włazy oraz wpusty kanalizacji deszczowej – mówi Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close